Trwa ładowanie...

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce. Ranking POT

Coraz chętniej jeździmy na zagraniczne wakacje, ale większość Polaków wciąż spędza urlop w kraju. Polska Organizacja Turystyczna wychodzi im naprzeciw i właśnie opublikowała zestawienie TOP 10 atrakcji na 2018 r.

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce. Ranking POTŹródło: Shutterstock.com
d1kir1c
d1kir1c

Ranking powstał na podstawie różnych kryteriów i ma służyć jako inspiracja do wycieczek po kraju. Na pierwszym miejscu listy turystycznych hitów POT znalazło się Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Obiekt otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej (za 2017 r.) w konkursie na najlepszy produkt turystyczny.

Goście muzeum biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez doświadczonych animatorów. Odwiedzający stają się czeladnikami Mistrza i Wiedźmy Korzennej i mają możliwość własnoręcznego wypieku ciasta piernikowego. Później, przy użyciu drewnianych form można uzyskać pożądany kształt i wypiec z niego toruńskie specjały, które następnie może zabrać ze sobą jako pamiątkę. Klimat XVI-wiecznej piernikarni tworzony jest nie tylko poprzez wystrój wnętrza, stroje prowadzących i unoszące się zapachy. Tworzą go także legendy o pierniku i Toruniu przedstawiane językiem stylizowanym na staropolski.

W pierwszej trójce znalazło się także centrum Karkonoskie Tajemnice, które zdobyło pierwsze miejsce w plebiscycie National Geographic – 7 nowych cudów Polski w 2017 r. oraz kopalnia ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach, czyli najnowszy zespół obiektów w Polsce wpisany na listę UNESCO.

Na dalszych miejscach nie zabrakło Wrocławia, który zwyciężył w plebiscycie European Best Destinations oraz Gdańska, który na liście TripAdvisora, dotyczącej kierunków w Europie zyskujących na popularności, znalazł się na najwyższej pozycji.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Pełna lista TOP 10 atrakcji w Polsce:

  1. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu
  2. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu
  3. Kopalnia ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach
  4. Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem
  5. Janów Lubelski
  6. Zamek w Niemodlinie
  7. Energylandia-Zator
  8. Wrocław
  9. Gdańsk
  10. Kasztel nad Bugiem – Korona Podlasia

Niesforni turyści w Zakopanem. Zobacz wideo!

d1kir1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kir1c