Trwa ładowanie...

Najlepsze kierunki na 2018 rok. Kraków w pierwszej trójce!

Na brytyjskim portalu Daily Mail pojawił się ranking 8 najlepszych kierunków na 2018 rok. Zestawienie dotyczy wycieczek zorganizowanych – powstało we współpracy z biurem podróży Jet2holidays. Wśród polecanych miejsc znalazło się polskie miasto.

Share
Najlepsze kierunki na 2018 rok. Kraków w pierwszej trójce!
Źródło: Shutterstock.com
dyyq7ig

Numerem jeden na liście Daily Mail jest Costa Brava. Hiszpańskie wybrzeże było prawdziwym hitem lat 90. Większość autokarów z turystami z Polski jechało właśnie tam, mimo że podróż trwała ponad 30 godzin. Obecnie na Costa Brava można się dostać zarówno czarterami, jak i tanimi liniami, które latają do Girony lub Barcelony z wielu polskich miast. Znajdziemy tu zarówno długie, piaszczyste plaże, jak i ukryte zatoki. Do najsłynniejszych kurortów należą Tossa de Mar, Lloret de Mar czy Blanes. Fani zwiedzania poczują się tu jak w niebie – Girona, Barcelona i Montserrat to tylko początek długiej listy atrakcji w okolicy.

Na drugim miejscu znajduje się także hiszpański kierunek – Benidorm. Kurort leży na wybrzeżu Costa Blanca i jest malowniczo wciśnięty między Morze Śródziemne a góry Sierra Cortina i Puig Campana. Od portu lotniczego w Alicante dzieli go 57 km. Benidorm kusi piaszczystymi plażami, które rozciągają się na długości 5 km. Różni się od innych hiszpańskich miasteczek zabudową. Znajduje się tu kilkadziesiąt wieżowców, a najwyższy liczy 192 m wysokości. Z tego powodu kurort nazywany jest "Nowym Jorkiem Morza Śródziemnego".

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Czołową trójkę najlepszych kierunków na 2018 rok zamyka Kraków. Daily Mail przekonuje, że każdy, kto znajdzie się w drugim co do wielkości polskim mieście, będzie zachwycony jego ulicami i placami, tętniącym życiem Rynkiem Głównym, przytulnymi knajpami w piwnicach oraz imponującym Zamkiem Królewskim na Wawelu. Portal poleca przyjechać do Krakowa podczas trwania Letniego Festiwalu Jazzowego. Wychwala krakowskie kluby muzyczne, które znajdziemy na każdym rogu oraz Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego.

dyyq7ig

To nie pierwszy ranking kierunków na 2018 rok, w którym pojawia się nasz kraj. Ostatnio przedstawialiśmy ranking Lonely Planet, który umieścił Polskę na 5. miejscu listy najlepszych tanich kierunków na 2018 rok.

Pełny ranking Daily Mail:

  1. Costa Brava, Hiszpania
  2. Benidorm, Hiszpania
  3. Kraków, Polska
  4. Pafos, Cypr
  5. Ibiza, Hiszpania
  6. Neapol, Włochy
  7. Rotterdam, Holandia
  8. Teneryfa, Hiszpania

Mrożąca krew w żyłach próba lądowania. Zobacz wideo!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dyyq7ig

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyyq7ig
dyyq7ig