WP

Najpopularniejsze miejsca w Polsce. I półrocze 2018 r. w turystyce krajowej

Połowa roku za nami. Jak pierwsze sześć miesięcy wyglądało w polskiej turystyce? Portal Nocowanie.pl sprawdził, gdzie Polacy najchętniej podróżowali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane wciąż jest numerem jeden, ale Polacy coraz chętniej wybierają mniej zatłoczone miejscowości
Zakopane wciąż jest numerem jeden, ale Polacy coraz chętniej wybierają mniej zatłoczone miejscowości (Shutterstock.com)
WP

W Polce można znaleźć wiele miejsc zarówno na te krótsze, jak i dłuższe podróże. Zainteresowanie urlopem w kraju z roku na rok wzrasta nie tylko wśród Polaków, ale również turystów z zagranicy. Na początku warto zaznaczyć, że użytkownicy wysłali 36 proc. więcej zapytań o nocleg niż w I półroczu 2017 r.

Niemal w każdym województwie widać wzrost w stosunku do poprzedniego roku, zmieniały się jednak preferencje poszczególnych miast i miejscowości. Nadal najchętniej wybierane są góry i morze, ale ogromne wzrosty widać w województwach: podkarpackim – 69 proc. więcej zapytań o nocleg, śląskim – 61 proc. więcej, warmińsko-mazurskim – 53 proc. więcej, lubelskim – 53 proc. więcej oraz wielkopolskim 47 proc. więcej. Niewielki spadek zainteresowania noclegami odnotowano tylko w województwie kujawsko-pomorskim i mazowieckim – 3 proc. mniej zapytań o nocleg niż w 2017 r.

WP

Powyższe dane obrazują, że preferencje turystów i osób podróżujących zmieniają się. Coraz częściej zamiast najbardziej popularnych miejsc wybierają te, w których nie ma takich tłumów, jak np. w Zakopanem czy we Władysławowie.

Najpopularniejsze miejscowości w Polsce to:

nocowanie.pl
Podziel się

Pierwsza trójka wygląda dokładnie tak samo jak w ubiegłym r. Nowością w zestawieniu top 10 są Szczyrk i Krynica Morska, a zaskoczeniem brak Sopotu i Gdańska.

WP

Województwo pomorskie ponownie jak rok temu jest liderem w kraju. Zainteresowanie wypoczynkiem w tym regionie ciągle rośnie, w 2018 r. odnotowano o 28 proc. zapytań o nocleg więcej niż w ubiegłym roku. Wśród najpopularniejszych miejscowości znajdują się tu:

nocowanie.pl
Podziel się

W tym roku wzrosło zainteresowanie miejscowością Rowy, zaś mniej zapytań o nocleg odnotowano w Helu.

Ulica Plażowa w Rowach (fot. LoMitt, CC BY-SA 4.0 by Wikimedia Commons)
Podziel się
WP

Na drugiej pozycji znalazło się województwo małopolskie, w którym odnotowano 47 proc. więcej zapytań o nocleg niż rok temu, wyprzedzając tym samym zachodniopomorskie, które znalazło się na trzecim miejscu.

nocowanie.pl
Podziel się

Wielkich zmian w zestawieniu pierwszej dziesiątki nie było, rośnie popularność Poronina, zaś mniej zapytań pojawiło się w Krościenku nad Dunajcem.

Źródło: Nocowanie.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP