Trwa ładowanie...
d3jc42a

Narty we Włoszech. Jeszcze zdążysz wyszaleć się na stoku

Gdzie pojechać na narty we Włoszech? Wybraliśmy kilka ciekawszych regionów narciarskich na sezon 2018.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków w Europie dla narciarzy i snowboardzistów
Włochy to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków w Europie dla narciarzy i snowboardzistów (Shutterstock.com)
d3jc42a

Val di Fiemme – na narty zimą lub wczesną wiosną

Jednym z ładniejszych zakątków Włoch zimą jest słoneczna dolina Val di Fiemme. Na doskonale przygotowanych stokach szaleje tutaj nieco mniej turystów niż w najpopularniejszych miejscowościach w kraju, a wykupiony karnet obowiązuje na terenie całego regionu. Trasy narciarskie są dość zróżnicowane, w okolicy znajdziemy bowiem 58 km odcinków niebieskich, 71 km czerwonych oraz 11 km czarnych tras, dla najbardziej zaawansowanych narciarzy. Dysponują one 16 wyciągami orczykowymi, 12 krzesełkowymi i 3 gondolowymi. Val di Fiemme to kolebka narciarstwa biegowego, z dobrą ofertą dla miłośników snowboardu, bogatą infrastrukturą i pysznymi daniami lokalnej kuchni włoskiej. Po dniu spędzonym na stoku warto wybrać się na lodowisko, tor saneczkowy, do stadniny, teatru czy na basen.

Niewielka miejscowość Castello di Fiemme w Trydencie, na obrzeżach doliny Val di Fiemme, leży w północnej części Włoch, na wysokości 953 m n.p.m. Niezapomniane widoki i świetna baza noclegowa gwarantują udany wypoczynek w górach. Szczególnie polecamy hotel Los Andes, gdzie na początku kwietnia spędzimy 6 dni z dwoma posiłkami dziennie. To idealne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Spod spokojnego hotelu na stoki kursują bezpłatne skibusy.

Val di Sole – narty w Dolinie Słońca

Słynna dolina Val di Sole w Dolomitach we Włoszech rozciąga się malowniczo powyżej 682 m n.p.m., a najwyżej położone wyciągi dowożą pasażerów aż na wysokość 2585 m n.p.m. Jest ona bardzo często wybierana na zimowy wypoczynek przez rodziny z dziećmi. Jest tutaj bowiem mnóstwo tras dla każdego narciarza, zarówno tego początkującego, jak i dosyć zaawansowanego, z obiektami noclegowymi usytuowanymi bezpośrednio lub w niedalekiej odległości od stoków, a często i z free ski (karnetem narciarskim w cenie). Koszty imiennych skipassów w sezonie wysokim wynoszą na terenie Val di Sole 268 euro za osobę dorosłą oraz 189 euro za dziecko za 6 dni. Do wielodniowych karnetów niezbędne jest zdjęcie. Z pobytu w Dolinie Słońca ucieszą się miłośnicy nart zjazdowych, biegowych, dzieci (profesjonalne szkółki narciarskie już od 4. roku życia) i snowboardziści (polecamy nowoczesny snowpark) – nie sposób się tutaj nudzić. W Val di Sole wytyczono łącznie 16 km tras niebieskich, 28 km czerwonych oraz 7 km tras o poziomie alpejskim. Po kursach narciarskich organizowane są zjazdy przy zapalonych pochodniach.

d3jc42a

W Val di Sole tanio spędzimy zimowy urlop w hotelu Gran Baita z narciarnią, na wysokości 1300 m, w miejscowości Folgarida. Z obiektu do ścisłego centrum mamy jedynie 400 m, podobnie jak do najbliższego wyciągu narciarskiego i wypożyczalni sprzętu. W cenie 6-dniowego pobytu na początku marca śniadania i obiadokolacje w postaci bufetu, sauna oraz parking.

Livigno – narty w najpopularniejszym ośrodku Włoch

Włoskie Livigno w Alpach jest najbardziej znanym ośrodkiem zimowym słonecznej Italii. Sezon narciarski trwa tutaj zazwyczaj od połowy listopada aż do maja ze względu na suchy i zimny klimat tzw. ”małego Tybetu” Włoch. Cała dolina ma łączną długość 14 km, 40 km tras biegowych, a na 115 km tras zjazdowych przypadają 33 wyciągi. Prawie połowa z 78 tras to trasy trudne (czerwone), a przez 4 godziny każdego dnia można uprawiać tutaj nocną jazdę. W Livigno są 3 snowparki, m.in. z dużą sceną freestyle'ową i doceniany na targach narciarskich. Polacy uwielbiają ten region, do którego najszybciej dojeżdża się przez Szwajcarię specjalnym, całorocznym tunelem. Przed jego wybudowaniem ta wysokogórska miejscowość była w zasadzie odcięta od świata przez 9 miesięcy w roku. Dodatkowo Livigno jest strefą wolnocłową – za elektronikę, paliwo, perfumy czy alkohol zapłacimy mniej o podatek VAT.

d3jc42a

Hotel Otium Livigno w Lombardii proponuje tygodniowe zakwaterowanie z parkingiem w korzystnej cenie. Pierwszy z noclegów już w sobotę 27 stycznia. Do najbliższego z wyciągów mamy od obiektu jedynie 100 m. Apartamenty znajdują się w niskich budynkach, na wysokości 1800 m. Ceny 6-dniowych skipassów w sezonie zimowym 2017/2018 w regionie Livigno wynoszą 240 za osobę dorosłą i 139 euro (dla dzieci w wieku 7-15 lat). Bardzo dobrze zorganizowana w okolicy komunikacja autobusowa jest darmowa, co umożliwia spore oszczędności na zimowych wakacjach w Livigno.

d3jc42a

Podziel się opinią

Share

d3jc42a

d3jc42a