Trwa ładowanie...
ycipk-14mnnu

Niebezpieczne wyprawy. Biura podróży organizują wyjazdy turystyczne do Syrii

Agenci niewielkich biur podróży wpadli na skrajnie kontrowersyjny pomysł, który, co gorsza, spodobał się wielu turystom. Chodzi o organizowanie wycieczek do Syrii, w której od dawna trwają walki. Sytuacja społeczno-polityczna jest w tym kraju bardzo niestabilna, a kto może – opuszcza to miejsce. Poza ciekawskimi turystami, którzy jadą w sam środek piekła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmowanie bądź robienie zdjęć dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody przez syryjskie władze
Filmowanie bądź robienie zdjęć dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody przez syryjskie władze (Shutterstock.com)
ycipk-14mnnu

Syria jeszcze przed wojną była atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, ale podróżowanie tam w obecnej sytuacji jest szalenie ryzykowne. Nowy trend nie jest jeszcze "masowy" i mówić o nim można jak na razie w kategorii niszowej. Oferty takich wyjazdów znaleźć można w niewielkich agencjach turystycznych m.in. w Rosji i Wielkiej Brytanii.

Cena 8-dniowej wycieczki wynosi ok. 6,3 tys. zł ( ok 100 tys. rubli) Kwota nie uwzględnia przelotów ani ubezpieczenia. Inne biuro turystyczne proponuje wyjazd za 7.5 tys., a jeśli grupa będzie składać się z 18 lub więcej osób, uczestnicy wyprawy wydadzą po ok. 7,2 tys. zł. I w tym przypadku w cenę nie zostały uwzględnione bilety lotnicze, opłaty wizowe, posiłki i napiwki. W "pakiecie" są za to zakwaterowanie, przewodnik, śniadania i transport wewnątrz Syrii.

ycipk-14mnnu

Wycieczek w tę część świata zdecydowanie odradza Ministerstwo Spraw Zagranicznych niemal każdego kraju, przestrzegając przed obecną sytuacją polityczną Syrii. W razie zagrożenia m. in. polscy turyści nie będą mogli liczyć na pomoc konsularną.

– W związku z trwającym konfliktem zbrojnym i całkowitą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Syrii. Obywatele polscy, którzy przebywają w tym kraju, powinni go niezwłocznie opuścić – czytamy na stronie polskiego MSZ. – Ze względu na brak polskiej placówki możliwości udzielenia pomocy konsularnej obywatelom polskim są bardzo ograniczone.

Pomijając kwestie bezpieczeństwa, warto się zastanowić, czy podróżowanie do kraju, w którym trwa brutalna wojna jest po prostu etyczne.

ycipk-14mnnu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Krwawa wojna domowa w Syrii. "Nie ma powrotu do tamtego życia"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14mnnu

ycipk-14mnnu
ycipk-14mnnu