Trwa ładowanie...
d4dn8fn

Niedźwiedź we włoskim miasteczku. Kręcił się po okolicy i wspinał po balkonach

Mieszkańcy miasteczka w Trydencie na północy Włoch zaobserwowali grasującego po okolicy niedźwiedzia brunatnego. Zwierzę wywołało jednoczenie strach i podziw, a jego sztuczki na balkonie zarejestrowano na wideo. Nazwano go "Spidermanem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedźwiedź kręcił się po miasteczku Calliano. Zdjęcie ilustracyjne
Niedźwiedź kręcił się po miasteczku Calliano. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
d4dn8fn

Niedźwiedź pojawił się ni stad ni zowąd w miejscowości Calliano i na oczach przerażonych mieszkańców wdrapał się po zewnętrznych schodach na drugie piętro budynku mieszkalnego. Przeszedł przez barierkę, chwilę na niej wisiał i zeskoczył na ziemię. Potem szybko zniknął w jednej z bocznych uliczek. Jeden z mieszkańców miasteczka nagrał wyczyny niedźwiedzia na wideo i zamieścił je w serwisie YouTube.

Na miejscu prędko zjawił się zaniepokojony burmistrz Lorenzo Conci. O incydencie poinformowano również straż leśną, a eksperci pobrali próbki sierści niedźwiedzia, aby określić jego tożsamość. Ustalono, że zwierzę przechodzi prawdopodobnie okres dyspersji, który charakteryzuje się dalekimi wędrówkami, jakich podejmują się młode osobniki.

d4dn8fn

Niedźwiedź we włoskim miasteczku

Specjaliści podejrzewają, że to jedyny niedźwiedź brunatny, który w tym czasie przebywał w okolicy wschodniego Trydentu. Mógł przybyć do miasteczka z zachodniej strony prowincji. Wcześniej widziano niedźwiadka w rejonie pobliskiej miejscowości Nomi.

Źródło: "TVN Meteo"

d4dn8fn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przeżył atak niedźwiedzia. Cudem uszedł z życiem

d4dn8fn

Podziel się opinią

Share
d4dn8fn
d4dn8fn