Trwa ładowanie...

Niemcy. Setki turystów zawrócono z Meklemburgii-Pomorza Przedniego

W wielkanocny weekend policja w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie zawróciła co najmniej pół tysiąca osób. Niemieccy obywatele przemieszczali się po tym landzie w celach turystycznych, łamiąc tym samym przyjęte ograniczenia.
Share
Warnemünde - dzielnica miasta Rostock w Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie (zdjęcie ilustracyjne)
Warnemünde - dzielnica miasta Rostock w Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d3xjcij

Niemiecka policja miała w świąteczny weekend pełne ręce roboty.

Niemcy - policja zatrzymała turystów

Jak informuje "Deutsche Welle", w Wielki Piątek Meklemburgię musiało opuścić 343 turystów ze 189 skontrolowanych przez policję aut, w Wielką Sobotę o opuszczenie landu poproszono 193 osoby. Z danych niemieckiej policji że kontrole, które objęły blisko 800 pojazdów przeprowadzano m.in. na obszarze Pojezierza Meklemburskiego.

d3xjcij

Zatrzymani nie przedstawili wiarygodnego uzasadnienia swojego pobytu w landzie, a z powodu epidemii uprawianie turystyki jest tam zabronione. Nie ma nawet możliwości przyjazdu na jeden dzień w celach wypoczynkowych.

Maklemburgia - co to za miejsce?

Maklemburgia to zachodnia i największa część kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, który graniczy z Polską. Dzięki położeniu nad Bałtykiem i licznym jeziorom jest popularnym celem turystycznych wycieczek wśród Niemców.

d3xjcij

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niemcy. Kryzys w branży odzieżowej

d3xjcij

Podziel się opinią

Share
d3xjcij
d3xjcij