Trwa ładowanie...
dqlndlp

Niezwykłe miejsce w Rumunii. Mówią na nie "Wesoły Cmentarz"

Śmierć jest przedmiotem żartów, a na nagrobkach widnieją twarze uśmiechniętych ludzi. Tutaj nie płacze się po zmarłych, tylko wspomina ich szczęście za życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na nagrobkach znajdziemy obrazki
Na nagrobkach znajdziemy obrazki (123RF)
dqlndlp

Nietypowy "Wesoły Cmentarz" powstał dzięki pewnemu rzeźbiarzowi. Stana Ioana Pastrasa wpadł na pomysł jego stworzenia w 1935 roku. Jest zlokalizowany w mieście Sapanta w Rumunii. Na nagrobkach króluje kolor niebieski, choć można także zauważyć różne odcienie pomarańczy i żółci.

Przy większości grobów znajdziemy obrazki, na których przedstawione są wybrane momenty z życia osób tam pochowanych. Choć nie jest to wybitna sztuka, a technicznie obrazkom wiele brakuje, to w uroczy sposób oddają warte zapamiętania chwile lub codzienne czynności, które stanowiły część życia zmarłych. Jeśli język rumuński nie jest nam obcy, możemy również spróbować odczytać opisy, które towarzyszą nagrobkom.

dqlndlp

"Wesoły Cmentarz" jest jednym z najbardziej nietypowych miejsc w Rumunii, któremu zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil. Bilet wstępu kosztuje równowartość ok. 5 zł za osobę.

dqlndlp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Znaleziono trumnę słynnego podróżnika

dqlndlp

Podziel się opinią

Share

dqlndlp

dqlndlp