Trwa ładowanie...

Niezwykły festiwal. Dywany z kwiatów u podnóża wulkanu Fudżi

Myślisz różowe kwiaty wiśni, widzisz Japonię. Festiwal Shiba-Sakura, który co roku odbywa się na wyspie Honsiu, to ucieleśnienie tej wizji. Dywany z różowych i fioletowych kwiatków, które przypominają kwiaty wiśni, pokrywają teren o powierzchni ponad 10 ha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drobne kwiatki zakwitają na wyspie Honsiu wiosną. W tle majestatyczna góra Fudżi
Drobne kwiatki zakwitają na wyspie Honsiu wiosną. W tle majestatyczna góra Fudżi (Shutterstock.com)

Japonia to raj dla fotografów i użytkowników Instagrama. Każda uliczka, wioska i pagórek są tak malownicze, że trudniej o piękniejsze obiekty do fotografowania. Przykład?

Shutterstock.com
Podziel się

Coroczny festiwal Shiba-Sakura to trwająca 6 tygodni impreza, podczas której można podziwiać spektakularne "dywany" utkane z roślin, które bardzo przypominają kwiaty wiśni. Stąd nazwa festiwalu, która po japońsku oznacza "wiśnie na trawie". Fioletowe, różowe, niebieskie czy białe floksy szydlaste porastają gigantyczny teren. Od kwietnia do czerwca kwitną drobnymi, intensywnie kolorowymi kwiatami.

Impreza odbywa się na wyspie Honsiu, u podnóża wulkanu Fudżi, niedaleko jeziora Motosu. W tym roku festiwal zaczyna się 13 kwietnia i potrwa aż do 26 maja. Bilety wstępu są niedrogie, kosztują od 8 do 20 zł. A w okolicy można zatrzymać się na jednym z licznych kempingów lub w hotelu, aby przy okazji zwiedzić całą, urzekającą wyspę.

Kwieciste kompozycje festiwalowe są podziwiane przez tysiące ludzi z całego świata. A zdjęcia z ośnieżoną górą Fudżi w tle są jedną z piękniejszych rzeczy, jakie można zobaczyć na Instagramie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot