Trwa ładowanie...

Noclegi z Airbnb - sprawdź, gdzie wypoczniesz najtaniej

Serwis Voucher Cloud porównał ceny noclegów oferowanych za pośrednictwem Airbnb w Europie. Sprawdzili, gdzie za nocleg zapłacimy jak za zboże, a gdzie wypoczniemy tanio. Miejsce Polski może wielu zaskoczyć.

Share
Noclegi z Airbnb - sprawdź, gdzie wypoczniesz najtaniejŹródło: Shutterstock.com, fot: sergey causelove
dc7qq8e

W popularnym serwisie (w sumie 65 tys. ofert) znajdziemy nowoczesne apartamenty, romantyczne zamki, nadmorskie wille czy skromne pokoje w małych miejscowościach i centrum miast.

Islandia, Szwecja, Andora i Norwegia to państwa, w których zapłacimy najwięcej za jedną osobę za noc – 129, 94, 91 i 89 euro to faktycznie dość sporo. I choć nie od dziś wiadomo, że te kraje są drogie, to w lokalnych hotelach często można uzyskać niższe ceny.

Najmniej za nocleg zapłacimy w krajach, które uznawane są za nowe turystyczne hity - warto więc rezerwować - bo wraz z rosnącą popularnością mogą wzrosnąć także ceny. Najtaniej jest w Macedonii (30 euro), Albanii (31 euro), Mołdawii i Kosowie (32 euro), Serbii (35 euro) i Polsce (36 euro).

Voucher Cloud
Źródło: Voucher Cloud

Tworząc zestawienie, Voucher Cloud brał pod uwagę aktualne i najniższe możliwe ceny, z uwzględnieniem promocji i kodów zniżkowych. Jedną z form pozwalającą na uzyskanie niższej ceny za osobę jest także rezerwacja dla większej liczby gości.

dc7qq8e

Z raportu wynika, że taniej za osobę, przy rezerwacji pokoju dwuosobowego, zapłacimy w Grecji, Szwajcarii, Polsce, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Voucher Cloud zauważa, że w wielu państwach za rezerwacje dla grup są dużo tańsze niż dla par. Cypr, Szewcja, Dania, Gruzja i Bułgaria to kraje, w których ta zasada się sprawdzi. Gdy zarezerwujemy miejsce w grupie wówczas cena za osobę wyjdzie o połowę niższa niż gdybyśmy zarezerwowali pokój sami lub w parze.
Niżej porównanie ceny noclegu za dwie osoby i za sześć osób.

Voucher Cloud
Źródło: Voucher Cloud
dc7qq8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc7qq8e