Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia od soboty? Są nieoficjalne informacje

Choć konferencja prasowa, na której przedstawiciele rządu ogłoszą nowe obostrzenia jeszcze się nie odbyła, to już pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące nowych zasad funkcjonowania w pandemii.
Share
Nowe obostrzenia mogą najdotkliwiej odczuć mieszkańcu Warmii i Mazur
Nowe obostrzenia mogą najdotkliwiej odczuć mieszkańcu Warmii i MazurŹródło: Getty Images
d3qo6a6

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, stoki narciarskie pozostaną otwarte. Wpływ na taką decyzję miała mieć zmiana pogody. Zdaniem rządzących wyższe temperatury to pogorszenie się warunków narciarskich, a tym samym okazja do zniechęcenia Polaków do szusowania.

Regionalizacja obostrzeń?

Ale to nie koniec wieści, do jakich dotarło RMF FM. Jak podaje stacja, hotele i miejsca noclegowe w niektórych obszarach mogą zostać zamknięte. Decydować ma o tym liczba nowych przypadków w danym regionie.

d3qo6a6

Obecnie największy odsetek przypadków zachorowania na koronawirusa jest na Warmii i Mazurach (liczba zakażonych na 100 tys. osób / 7 dni wynosi tam 42,83) i to zdaniem dziennikarzy RMF FM tylko ten region odczuje obostrzenia jako pierwszy.

"Ostateczna decyzja miała zapaść po godz. 10, ale propozycja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest taka, by już od soboty wprowadzić na Warmii i Mazurach zamknięcie szkół i hoteli" - informuje RMF FM.

Regionalizacja ma oznaczać także zamykanie kin, teatrów, basenów i pozostałych obiektów sportowych w danym województwie.

d3qo6a6

Konferencja rządu

Oficjalne informacje zostaną podane podczas konferencji prasowej 24 lutego o godz. 15.

Źródło: RMF FM

d3qo6a6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nowe obostrzenia. Polska zamknie granice? "To bardzo dobry ruch"

d3qo6a6

Podziel się opinią

Share
d3qo6a6
d3qo6a6