Trwa ładowanie...

Nowe połączenia lotnicze między polskimi miastami. Kto zyska najwięcej?

Krajowy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają zwiększenie liczby połączeń w ruchu krajowym. Sprawdzamy, które linie zyskają w nowej siatce lotów.

Krajowy przewoźnik LOT zapowiada nowe połączenia w ruchu krajowymKrajowy przewoźnik LOT zapowiada nowe połączenia w ruchu krajowymŹródło: Adobe Stock, fot: Faraz
d4lzd56
d4lzd56

LOT zapowiada, że zwiększy liczbę połączeń na siedmiu trasach krajowych. Planuje także przywrócenie lotów z Warszawy do Lublina. Najbardziej zwiększy się liczba połączeń z Warszawy do Rzeszowa i do Gdańska.

Linia Warszawa - Poznań

Silniejsze więzy z Warszawą poczuje także Poznań, o czym pisaliśmy wcześniej.

Zainteresowanie podróżami drogą powietrzną na tym odcinku jest w ostatnich miesiącach bardzo duże, ponieważ trwający na linii kolejowej remont powoduje, że pociągi jadą wolno. Podróż drogą lądową na trasie ok. 300 km zajmuje 3,5 do 4 godz.

d4lzd56

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Mieszka w kraju uchodzącym za niebezpieczny. "Brak komfortu psychicznego"

W nowej siatce - jak czytamy w komunikacie prasowym - liczba połączeń z Wielkopolską zwiększy się z 22 do 25 tygodniowo. Nowy rozkład zaczyna obowiązywać od końca maja i pozostanie aktualny do końca października. Dodatkowe rejsy pojawiają się w środy i piątki, a średnia liczba połączeń na tej trasie w ciągu dnia to cztery loty dziennie.

d4lzd56

Dodatkowe przeloty

Połączenie z Wielkopolską nie jest jedyną trasą, na której LOT zwiększy w sezonie letnim liczbę połączeń. PLL Lot zwiększy również częstotliwość przelotów pomiędzy następującymi miastami:

  • Szczecin - Warszawa (wzrost z 19 do 22 lotów tygodniowo)
  • Gdańsk - Warszawa (wzrost z 37 do 42 lotów)
  • Kraków - Warszawa (wzrost z 40 do 41 lotów)
  • Rzeszów - Warszawa (wzrost z 26 do 33 lotów)
  • Katowice - Warszawa (wzrost z 19 do 21 lotów)
  • Wrocław - Warszawa (wzrost z 41 do 42 lotów)

Dodatkowo w sezonie letnim przywrócone zostanie również połączenie pomiędzy Warszawą a Lublinem (będą to trzy loty tygodniowo), a także uruchomione zostaną dwa sezonowe połączenia z lotniska Zielona Góra Babimost: do Gdańska (już funkcjonuje) oraz do Krakowa (pierwsze połączenie zaplanowane jest na 7 czerwca).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lzd56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzd56