Nowe połączenie z Krakowa. Polacy kochają ten kierunek
Od początku maja działa nowe połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a jednym z ulubionych miast polskich turystów. Rejsy będą się odbywać trzy razy w tygodniu, a obsługiwać je będzie wiodący, turecki przewoźnik.
08.05.2023 16:07
- Turkish Airlines wielokrotnie wyrażał zainteresowanie lataniem do Krakowa. Kraków i Stambuł to miasta o wielowiekowej historii, prężne ośrodki kultury i nauki, a przede wszystkim centra gospodarcze. Uruchomienie tego połączenia jest bardzo ważne zarówno dla Kraków Airport, jak i dla miasta, regionu, a przede wszystkim dla pasażerów - podkreślił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Czytaj też: Ryanair i pasażerowie mają dość
Oferta Turkish Airlines uzupełnia połączenie PLL LOT ze Stambułem, które zostało uruchomione 27 kwietnia. Bilety obydwu przewoźników można łączyć w ramach partnerstwa Star Alliance.
Turecki przewoźnik oferuje trzy rejsy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki, a ceny biletów do Stambułu i z powrotem zaczynają się od 255 dolarów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dla Turkish Airlines Kraków Airport jest drugim po Warszawie kierunkiem w Polsce.
- Obydwa kraje łączy wspólna historia i wiele doniosłych momentów. Cieszymy się, że w stulecie nawiązania wzajemnych stosunków dyplomatycznych, możemy świętować tak ważne wydarzenie, jakim jest otwarcie nowej destynacji. Polska to piękny kraj rozciągający się od Tatr po Morze Bałtyckie. Turkish Airlines pomogą dotrzeć pasażerom z całego świata również tutaj - zaznaczył Levent Konukçu, chief investment&technology oficer w Turkish Airlines.
Czytaj też: Turystyczny hit w Turcji
- W 2022 r. z Polski do Turcji wyjechało 1,2 mln turystów, a wymiana handlowa między naszymi krajami opiewa na kwotę 11 mld dolarów - powiedział Cengiz Kamil Firat, ambasador Republiki Turcji w Polsce. - W ubiegłym roku pobiliśmy rekordy, ale w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2023 r. mamy już 50 proc. wzrost ruchu turystycznego, a ilość tureckich przedsiębiorców przylatujących do Polski, by inwestować, zwiększyła się o 30 proc. Tak więc liczymy, że ilość tureckich inwestycji w regionie Małopolski, jak również polskie inwestycje w Turcji przyczynią się do pobicia rekordu obrotów z 11 do 15 mld dolarów"