Trwa ładowanie...

Nowy Zamek w Płotach wystawiony na sprzedaż. Czeka na kolejnego "hrabiego"

Własny zamek z dziedzińcem, w centrum miasta i z bogatą historią. Brzmi bajkowo, prawda? Jedna z osób będzie mogła zrealizować swoje marzenie i nabyć tę zacną posiadłość. Powiat Gryficki wystawił wielowiekową nieruchomość na sprzedaż.

Nowy Zamek w PłotachNowy Zamek w PłotachŹródło: Pomorze Zachodnie Travel
d2iz3ry
d2iz3ry

Nowy Zamek w Płotach, ulokowany w centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza 3, trafił pod młotek. Powstał w latach 1606-1618, mieszkał w nim m.in. ród von Bismarcków. Po II wojnie światowej stał się najpierw siedzibą szkoły rolniczej, później internatu dla uczniów. W prawym skrzydle budynku mieści się Sala Posiedzeń oraz Sala Ślubów.

Nowy Zamek w płotach - imponująca posiadłość

Co otrzyma nabywca nieruchomości? Przede wszystkim liczący 3,5 tys. m kw. zamek, ozdobiony licznymi balkonami i tarasami, położony nad rzeką Regą. W bezpośrednim otoczeniu budynku znajduje się piękny, zabytkowy park z wieloma egzotycznymi i rzadkimi gatunkami drzew.

Nowy Zamek w Płotach
Nowy Zamek w Płotach

Dziedziniec pałacowy łączy się z parkiem trzema drogami – alejami spacerowymi, z których aleja lipowa jest najbardziej okazała. Na szczególną uwagę zasługują stare kasztanowce znajdujące się przy zamku od strony rzeki. Nabywca stanie się też właścicielem grobowca – jest ulokowany w środkowej części parku.

Nowy Zamek w Płotach
Nowy Zamek w Płotach

Można wywnioskować, że liczące 4 tys. mieszkańców miasto nie poszukuje nowego "władcy", a przedsiębiorcy, który najlepiej, aby przekształcił gmach w hotel. Właściciel z całą pewnością będzie musiał żyć w dobrych relacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, bo to właśnie z nim będzie musiał konsultować wszelkie zmiany. Obiekt jest bowiem wpisany do rejestru zabytków.

Na uwagę zasługuje informacja - co podkreślono w ogłoszeniu na stronie powiatu - nieruchomość nie jest obciążona roszczeniami, ograniczeniami i obciążeniami hipotecznymi. Tak więc nowy właściciel musi "jedynie" posiadać spory zasób gotówki, aby mieć swój własny zamek. Cena wywoławcza wynosi 2 mln zł.

d2iz3ry

Źródło: gryfice.pl, pomorzezachodnie.travel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapomniany polski Hogwart

d2iz3ry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iz3ry