Qaqwqwrqw

Odnowiono wagony słynnego Orient Expressu. Francuzi myślą także o pociągu znajdującym się w Polsce

Francuskie koleje SNCF odremontowały wagony słynnego pociągu Orient Express. Okazuje się, że Francuzi planują także renowacje składu, który od 10 lat znajduje się w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orient Express kursował w latach 1883-1977
Orient Express kursował w latach 1883-1977 (AFP)
Qaqwqwrqw

Orient Express to nazwa luksusowego pociągu pasażerskiego, który kursował w latach 1883-1977. Jego trasa przebiegała pomiędzy Paryżem a Stambułem. Po drodze pociąg zatrzymywał się w m.in. w Monachium, Wiedniu, Budapeszcie i Bukareszcie.

AFP
Podziel się

Słynny pociąg przez lata uznawany był za synonim luksusu. Był także inspiracją dla wielu artystów, m.in. dla Agathy Christie. Brytyjka napisała kryminał pt. "Morderstwo w Orient Expressie". Odwołanie do powieści znalazło się także w innych jej książkach.

Qaqwqwrqw
AFP
Podziel się

Wiele wskazuje na to, że słynny pociąg ma szanse wrócić na tory. Francuzi zaprezentowali ostatnio siedem odremontowanych wagonów. Ich wystrój utrzymany jest stylu Art Déco. W środku znajdziemy m.in. mozaiki z drewna, skórzane meble i kryształowe żyrandole. Wszystko pochodzi z lat 20. XX w. Okazuje się, że w sprawę remontów zamieszani są również Polacy.

AFP
Podziel się
Qaqwqwrqw

Jeden z pociągów Orient Expressu od 10 lat znajduje się w Polsce, a konkretnie w Małaszewiczach koło przejścia granicznego w Terespolu. Stoi tam dokładnie 13 luksusowych wagonów (10 sypialnych, restauracyjny, barowy i bagażowy). Francuskie koleje SNCF zainteresowały się pociągiem i biorą pod uwagę sprowadzenie wagonów do swojego kraju, a następnie wyremontowanie ich.

Orient Express, Mieroszów / Wikipedia
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Turystyka
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw