Trwa ładowanie...

Okazja dnia. Wczasy na greckiej wyspie Kos ze zniżką 50 proc. dla dziecka

Archipelag Dodekanez to jedno z najpopularniejszych miejsc na wczasy w Grecji. Jego perłą jest wyspa Kos, którą uchodzi za najtańszą na wakacje w Helladzie. Postanowiliśmy prześledzić najlepsze oferty.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Okazja dnia. Wczasy na greckiej wyspie Kos ze zniżką 50 proc. dla dziecka
Źródło: Shutterstock.com
d33cdnh

Kos rzeczywiście kusi niskimi cenami. Tygodniowe wczasy na wyspie w hotelu 2-gwiazdkowym ze śniadaniami i przelotem w cenie spędzimy już od 1100 zł*. Turyści, którzy preferują urlop all inclusive, też mają w czym wybierać. Jedną z polecanych ofert jest 7-dniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu Atlantis za 2109 zł. Co więcej, wystarczy wpłacić jedynie 30 proc. zaliczki, a dziecko otrzyma 50 proc. rabatu. Cena dotyczy wylotu 5 maja z Warszawy.

Kos może pochwalić się ponad 100 km linii brzegowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno turyści spragnieni aktywnego wypoczynku, jak i ci pragnący wyciszenia oraz spokoju. Na tle innych greckich zakątków wyspę wyróżnia brak tłumów, zarówno na plażach, jak i w miasteczkach.

d33cdnh

Kos to także największe miasto na wyspie - stanowi centrum kulturalne i turystyczne, oferując szeroki wybór hoteli, restauracji i nocnych klubów. Do głównego portu przypływają promy, łączące Kos z innymi wyspami Morza Egejskiego, a także z tureckim wybrzeżem.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Do dziś można tu zobaczyć pozostałości budowli antycznych, m.in. akropol, świątynie Afrodyty i Heraklesa czy stadion. W mieście warto także zwiedzić zamek rycerzy św. Jana, który znajduje się przy porcie. Jego budowę rozpoczęto w XIV wieku, a ostateczny kształt nadano w 1514 r. Nie można ominąć, położonego poza miastem, Asklepiejonu. Świątynia, poświęcona bogowi medycyny - Asklepiosowi, to najważniejsza atrakcja wyspy. Stanowi jedno z największych osiągnięć architektonicznych okresu hellenistycznego.

Poza tętniącym życiem miastem Kos, wyspa zachwyca malowniczymi wioskami, zatokami z przezroczystą wodą i wyjątkowymi plażami, których piasek jest podobno najlepszy w całej Grecji. Kąpieliska wyróżnione są błękitną flagą, mamy więc pewność, że woda jest czysta. Do najpopularniejszych plaż należą Lambi i Tigaki - obie znajdują się w pobliżu miasta Kos i można na nie ze stolicy dotrzeć autobusem.

d33cdnh

To właśnie w Lambi znajduje się 4-gwiazdkowy hotel Atlantis, idealny na rodzinne wakacje. Otoczony pięknym ogrodem obiekt leży tuż przy piaszczysto-żwirowej plaży, łagodnie opadającej do morza. W centrum Lambi znajduje się mnóstwo barów, tawern i sklepików.

Na terenie hotelu znajduje się duży basen o nieregularnym kształcie oraz basen prostokątny. Parasole i leżaki przy basenach są bezpłatne. Dla najmłodszych przygotowano brodzik, a także plac zabaw, klub taneczny, mini disco, przedstawienia i animacje.

*Cena jest aktualna na dzień publikacji artykułu.

Narty w Południowym Tyrolu. Zobacz wideo!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d33cdnh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33cdnh
d33cdnh