Trwa ładowanie...
d3fmsf7

Okazja dnia. Wczasy na greckiej wyspie Kos ze zniżką 50 proc. dla dziecka

Archipelag Dodekanez to jedno z najpopularniejszych miejsc na wczasy w Grecji. Jego perłą jest wyspa Kos, którą uchodzi za najtańszą na wakacje w Helladzie. Postanowiliśmy prześledzić najlepsze oferty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Wyspa Kos może pochwalić się ponad 100 km linii brzegowej
Wyspa Kos może pochwalić się ponad 100 km linii brzegowej (Shutterstock.com)
d3fmsf7

Kos rzeczywiście kusi niskimi cenami. Tygodniowe wczasy na wyspie w hotelu 2-gwiazdkowym ze śniadaniami i przelotem w cenie spędzimy już od 1100 zł*. Turyści, którzy preferują urlop all inclusive, też mają w czym wybierać. Jedną z polecanych ofert jest 7-dniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu Atlantis za 2109 zł. Co więcej, wystarczy wpłacić jedynie 30 proc. zaliczki, a dziecko otrzyma 50 proc. rabatu. Cena dotyczy wylotu 5 maja z Warszawy.

Kos może pochwalić się ponad 100 km linii brzegowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno turyści spragnieni aktywnego wypoczynku, jak i ci pragnący wyciszenia oraz spokoju. Na tle innych greckich zakątków wyspę wyróżnia brak tłumów, zarówno na plażach, jak i w miasteczkach.

d3fmsf7

Kos to także największe miasto na wyspie - stanowi centrum kulturalne i turystyczne, oferując szeroki wybór hoteli, restauracji i nocnych klubów. Do głównego portu przypływają promy, łączące Kos z innymi wyspami Morza Egejskiego, a także z tureckim wybrzeżem.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Do dziś można tu zobaczyć pozostałości budowli antycznych, m.in. akropol, świątynie Afrodyty i Heraklesa czy stadion. W mieście warto także zwiedzić zamek rycerzy św. Jana, który znajduje się przy porcie. Jego budowę rozpoczęto w XIV wieku, a ostateczny kształt nadano w 1514 r. Nie można ominąć, położonego poza miastem, Asklepiejonu. Świątynia, poświęcona bogowi medycyny - Asklepiosowi, to najważniejsza atrakcja wyspy. Stanowi jedno z największych osiągnięć architektonicznych okresu hellenistycznego.

Poza tętniącym życiem miastem Kos, wyspa zachwyca malowniczymi wioskami, zatokami z przezroczystą wodą i wyjątkowymi plażami, których piasek jest podobno najlepszy w całej Grecji. Kąpieliska wyróżnione są błękitną flagą, mamy więc pewność, że woda jest czysta. Do najpopularniejszych plaż należą Lambi i Tigaki - obie znajdują się w pobliżu miasta Kos i można na nie ze stolicy dotrzeć autobusem.

d3fmsf7

To właśnie w Lambi znajduje się 4-gwiazdkowy hotel Atlantis, idealny na rodzinne wakacje. Otoczony pięknym ogrodem obiekt leży tuż przy piaszczysto-żwirowej plaży, łagodnie opadającej do morza. W centrum Lambi znajduje się mnóstwo barów, tawern i sklepików.

Na terenie hotelu znajduje się duży basen o nieregularnym kształcie oraz basen prostokątny. Parasole i leżaki przy basenach są bezpłatne. Dla najmłodszych przygotowano brodzik, a także plac zabaw, klub taneczny, mini disco, przedstawienia i animacje.

*Cena jest aktualna na dzień publikacji artykułu.

Narty w Południowym Tyrolu. Zobacz wideo!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3fmsf7

Podziel się opinią

Share
d3fmsf7
d3fmsf7