Trwa ładowanie...
ycipk-1nxp33

Opłata za wejście na plażę. Sardynia walczy z nadmiarem turystów

Plaża La Pelosa, ulokowana niedaleko miejscowości Stintino, przyciąga białym piaskiem i błękitną wodą. Turyści upodobali sobie to miejsce aż nadto. Władze Sardynii od lat walczą z urlopowiczami, którzy rozkradają wyjątkowy piasek. Teraz próbują ograniczyć liczbę wczasowiczów. Za wejście na plażę będzie pobierana opłata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokalne władze chcą ograniczyć liczbę turystów na plaży
Lokalne władze chcą ograniczyć liczbę turystów na plaży (Shutterstock.com)
ycipk-1nxp33

Egzekwowanie opłat od przyjezdnych rozpocznie się w 2020 r., wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego. Zmiana została wprowadzona przez miasto z nadzieją, że nowe warunki korzystania z plaży zniechęcą turystów i ograniczą ich liczbę, a przy okazji umożliwią sprawne sprzątanie La Pelosy oraz opłacenie osób strzegących porządku w okolicy.

Shutterstock.com
Podziel się

Poza opłatami, władze Stintino zadecydowały również o w prowadzeniu limitu osób przebywających na plaży. Od przyszłego roku nie będzie mogło przebywać na niej więcej niż 1500 osób dziennie. To już kolejna próba ratowania tego zakątka ziemi.

ycipk-1nxp33
Shutterstock.com
Podziel się

W poprzednich latach wprowadzano także zakazy wnoszenia ręczników oraz toreb, aby ograniczyć ilość piasku wynoszonego przez turystów. Praktyka ta jest surowo zakazana, a kradzież piasku srogo karana. Każdego roku znika go nawet kilka ton.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Odwiedziliśmy plażę nudystów. Trafić tam nie było łatwo

ycipk-1nxp33

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1nxp33

ycipk-1nxp33
ycipk-1nxp33