Trwa ładowanie...

Pasażer wrzucił monety do silnika samolotu. Zapłaci za to srogą karę

Obywatel Chin postanowił przed swoją pierwszą podróżą samolotem wrzucić monety od silnika maszyny. Miały przynieść mu szczęście, a spowodowały odwołanie lotu. Musi teraz zapłacić przewoźnikowi ogromną kwotę.

Share
Pasażer wrzucił monety do silnika samolotu. Zapłaci za to srogą karę
Źródło: Shutterstock.com
d4gokqo

28-latkowi zarzucono naruszenie porządku publicznego. Pasażer został zatrzymany i umieszczony w areszcie, gdzie spędził 10 dni. Przyznał się przed sądem do wrzucenia monet do silnika maszyny, jednak na swoją obronę dodał, że linie lotnicze powinny ostrzegać pasażerów, że tego typu czynności są niedozwolone.

Wyrok, jaki wydano w związku z "nieświadomy ryzyka pasażerem", polega na zapłaceniu grzywny w wysokości 17,2 tys. dolarów (ok. 66 tys. zł). Taką sumę mieszkaniec Chin ma przekazać linii Lucky Air, choć jej przedstawiciele pierwotnie zażądali aż 19,5 tys. dolarów, twierdząc, że szkody, jakie wyrządził pasażer były o wiele wyższe.

Wrzucanie monet do silnika samolotu to nie nowość wśród podróżnych z Państwa Środka. Do podobnej sytuacji doszło w 2017 r., kiedy to mężczyzna próbował umieścić w silniku aż 9 monet. Trafiła do niego wówczas tylko jedna, która i tak opóźniła lot o 5 godzin.

d4gokqo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tego nigdy nie rób w samolocie

d4gokqo

Podziel się opinią

Share
d4gokqo
d4gokqo