Trwa ładowanie...
d3z2xa3

Petersburg otwiera się na tanie linie. Jest zgoda na loty do Pułkowa

Port lotniczy Petersburg-Pułkowo przystąpił do programu "otwartego nieba". 1 stycznia 2020 r. jedno z najważniejszych miast Rosji dostało zielone światło na loty niskokosztowych linii z 30 krajów europejskich. Mowa m.in. o Polsce, Belgii, Danii, Irlandii, Islandii czy Portugalii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie nieba dla tanich linii lotniczych to kolejny krok w rozwoju turystyki w nie tylko w Petersburgu, ale też Rosji
Otwarcie nieba dla tanich linii lotniczych to kolejny krok w rozwoju turystyki w nie tylko w Petersburgu, ale też Rosji (Shutterstock.com)
d3z2xa3

Program "Open Skies" na lotnisku Petersburg-Pułkowo jest częścią szerszych działań Rosji zmierzających do zwiększenia turystyki w mieście. W ramach zachęty poluzowano również wymagania wizowe dla turystów. Obywatele 53 krajów, w tym Polski, mogą skorzystać ze specjalnego programu wiz elektronicznych.

Zasada "otwartego nieba" pozwoli liniom lotniczym uzyskać zgodę na obsługę połączeń z pominięciem wymogu zawierania tradycyjnych, międzyrządowych umów bilateralnych. Przewoźnicy będą mogli wykonywać połączenia nie tylko z własnego kraju, ale również z państw trzecich, wykorzystując tzw. "siódmą wolność".

d3z2xa3

Rosyjskie media informują, że tanie linie lotnicze, takie jaki: Wizz Air, Ryanair, easyJet, Volotea, airBaltic i FlyOne wyraziły już zainteresowanie lotami do drugiego co do wielkości miasta Federacji Rosyjskiej. Wiele wskazuje na to, że lotnisko w Pułkowie może od sezonu letniego przeżywać prawdziwe oblężenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Już myślała, że jest bezpieczna. Spojrzała w złą stronę

d3z2xa3

Podziel się opinią

Share
d3z2xa3
d3z2xa3