Trwa ładowanie...

Pierścieniowe zaćmienie słońca w Katarze. Ognista kula zamieniła się w rogi diabła

To niezwykłe zjawisko udało się uchwycić Eliasowi Chasiotisowi w Katarze, gdzie z niecierpliwością wyczekiwał wschodzącego nad horyzontem słońca. Efekty jego pracy są co najmniej zniewalające.

Share
Pierścieniowe zaćmienie słońca w Katarze. Ognista kula zamieniła się w rogi diabła
Źródło: Facebook.com/Elias Chasiotis
dsqynst

Chasiotis twierdzi, że astronomia pociągała go od dziecka. Zdjęcie "złego wschodu słońca" (bo tak nazwano je przez swój szatański wygląd) wykonał w nadmorskim mieście Al Wakrah w Katarze, rankiem 26 grudnia 2019 roku, podczas pierścieniowego zaćmienia słońca.

Zdjęcia, które wykonał nie są wynikiem przypadku ani szczęścia. Fotograf celowo wybrał miejsce z otwartym horyzontem, gdzie miał doskonały widok na wyłaniające się z morza zaćmione słońce. Gdy zaczęło wschodzić, wyglądało jak czerwone rogi, przebijające taflę wody. Wkrótce potem przybrało formę półksiężyca o kształcie tzw. "etruskiej wazy".

- To był najbardziej oszałamiający wschód słońca jaki kiedykolwiek widziałem! – mówił w rozmowie z "Bored Panda" – Jedynym problemem było to, że z powodu chmur przegapiłem fazę pierścieniową zaćmienia (pierścień ognia). Nie mogę się doczekać całkowitego zaćmienia słońca w grudniu 2020 r. To najbardziej niesamowite widoki w przyrodzie – opowiadał.

dsqynst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zagrożenie ze strony Słońca [Enigma]

dsqynst

Podziel się opinią

Share
dsqynst
dsqynst