Trwa ładowanie...

PLL LOT w sezonie zimowym zaoferuje prawie 100 połączeń. Są nowości

W sezonie zimowym PLL LOT zaoferują prawie 100 połączeń. Będą to rejsy na trasach europejskich oraz długodystansowe - podała spółka. W siatce połączeń pojawiły się nowości.

PLL LOT polecą w sezonie zimowym do 100 miast PLL LOT polecą w sezonie zimowym do 100 miast Źródło: Adobe Stock, fot: Tomasz Warszewski
d24khee
d24khee

Jak poinformował przewoźnik, rejsy na sezon zimowy są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pasażerowie mogą wybierać spośród prawie 100 połączeń: rejsów krajowych, do Europy oraz wybranych kierunków w Ameryce Północnej i Azji.

Od początku sezonu zimowego samoloty PPL LOT wykonują regularne połączenia do Europy Zachodniej, m.in. do Berlina, Paryża, Wiednia, Londynu i Luksemburga. Z kolei kiedy mowa o Europie Środkowo-Wschodniej to do wyboru mamy rejsy m.in. do Budapesztu, Zagrzebia czy Lublany. Ostatnio narodowy przewoźnik uruchomił regularne połączenia do Tirany oraz wznowił loty do Charkowa. PLL LOT kursuje też do Pragi. Co więcej, od grudnia (raz w tygodniu) uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Zieloną Górą a Lwowem.

LOT będzie obsługiwał zimą także połączenia krajowe między Warszawą a lotniskami regionalnymi. Przewoźnik poleci także z Krakowa i Lublina do Gdańska, a także z Krakowa do Olsztyna.

Zimowy rozkład PLL LOT. Sporo połączeń długodystansowych

W ramach połączeń dalekodystansowych LOT, dzięki zniesieniu restrykcji wjazdowych, zaproponuje więcej rejsów do USA. Nowy Jork zyskał codzienne połączenie z Warszawą, loty do Chicago realizowane będą sześć razy w tygodniu z Warszawy, a raz w tygodniu z Krakowa. Co więcej, 10 grudnia ruszą rejsy do Miami (z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo). PLL LOT uruchomiły również sprzedaż biletów na sezon letni z Krakowa do Newarku.

d24khee

"Pierwszego dnia po ogłoszeniu przez USA otwarcia rynków liczba wyszukiwań lotów do tego kraju zwielokrotniła się. Nasze oferowanie do Nowego Jorku i Chicago oraz liczba pasażerów są zbliżone do poziomów z 2019 roku" - dodał Michał Fijoł.

W ramach oferty rejsów średnio- i dalekodystansowych w sezonie zimowym pasażerowie polskiego przewoźnika będą mogli wybrać się na Sri Lankę (pierwszy rejs zaplanowano już na 7 grudnia) czy do Dubaju. W zimowej siatce przewoźnika znalazły się też m.in. Toronto, Seul oraz Tokio.

Bezpłatna zmiana rezerwacji

Jak poinformowano w komunikacie, przewoźnik - mając na uwadze niepewność związaną z podróżowaniem w czasach pandemii - zniósł opłaty za dokonanie zmian w rezerwacji.

d24khee

Pasażerowie mają możliwość bezpłatnej zmiany daty i/lub kierunku podróży dowolną liczbę razy. Nowa oferta dotyczy biletów zakupionych do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia w każdej dostępnej taryfie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Urlop po sezonie. Dokąd polecieć jesienią?

d24khee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24khee