Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

"Podaruj posiłek". Klienci lokalu wieszają na tablicy paragony za wykupiony obiad

Wrocławski Bar Jedzonko stał się miejscem przyjaznym dla osób w potrzebie. Klienci lokalu mogą wykupić dodatkowy obiad, a paragon przyczepić na specjalnej tablicy. Z "otwartego" menu mogą zaś korzystać osoby, których nie stać na posiłek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W barze serwowane są również dania wegetariańskie
W barze serwowane są również dania wegetariańskie (Facebook.com/ Bar Jedzonko)

Pomysł na nietypową formę pomocy potrzebującym był inicjatywą klientów Baru Jedzonko, znajdującego się we Wrocławiu, przy ulicy Nenckiego 127. Widzieli podobne akcje w lokalach na Zachodzie. Widać, że projekt cieszy się ogromnym powodzeniem w stolicy Dolnego Śląska, bo w zaledwie kilkanaście dni tablica zdążyła zapełnić się paragonami.

- Posłuchaliśmy ludzi, którzy sami nam mówili, że widzieli podobne rozwiązania za granicą i chcieliby pomóc w taki sposób tutaj. Akcja powstała kilkanaście dni temu, ale tablica ciągle jest zapełniona, mimo że potrzebujących pomocy pojawia się u nas coraz więcej – mówiła w rozmowie z "Faktem" Agnieszka Wójtowicz z Baru Jedzonko.

Ta forma niesienia pomocy jest bezpieczna i skuteczna. Przekazujemy potrzebującym posiłek zamiast pieniędzy i mamy pewność, że środki nie zostaną przeznaczone na alkohol. Ceny zestawów obiadowych w Barze Jedzonko zaczynają się już od kilkunastu zł. Osoby ubogie mogą podejść do tablicy i wybrać posiłek na który mają ochotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robisz sylwestra? Oto pomysły, co postawić na stole

Podziel się opinią

Share
Slot