Trwa ładowanie...

Podczas nurkowania natknęli się na dziwne stworzenie. Miał 8 m i świecił

Zatoka Obfitości znajduje się u wybrzeży Wyspy Północnej w Nowej Zelandii. Jest popularnym miejscem do nurkowania. Mężczyźni nie spodziewali się tego, co odkryją podczas "morskiej wyprawy".

Podczas nurkowania natknęli się na dziwne stworzenie. Miał 8 m i świeciłŹródło: Youtube.com
d2w30ne
d2w30ne

Steve Hathaway i Andrew Buttle nurkując u wybrzeży Nowej Zelandii natknęli się na nietypowe stworzenie. Wyglądem przypominał 8-metrowego galaretowego robaka.

Udało im się udokumentować to niezwykłe spotkanie. Zwierzę drżało i świeciło. Jak podaje gospodarkamorska.pl to nie jeden stwór a kilka. Okazało się, że to pyrosomidy, które mierzą tylko kilka milimetrów, ale pływając w grupie tworzą "wielką postać". Wszystkie pyrosomidy, zwane również iskrzyłudami mają niemal identyczną budowę.

Pyrosomidy mają podłużną cylindryczną budowę, jeden koniec ich ciała jest ślepo zakończony. Naukowcy nie są do końca pewni, jakim sposobem udaje się kolonii z mniejszych stworzeń łączyć w jeden większy organizm, kontrolujący ruch całej grupy. Mają one zdolność bioluminescencji, czyli wytwarzają światło, które jest bardzo jasne oraz długo się utrzymuje.

d2w30ne

Co więcej poszczególne pyrosomidy mogą być nieśmiertelne. Jako że małe sprzągle reprodukują się przez klonowanie samych siebie, kolonia może spokojnie zregenerować uszkodzone fragmenty. Śmierć pojedynczego organizmu nie zaburza życia całej kolonii.

Największe z zaobserwowanych do tej pory tego typu kolonii miały 18 m długości, także pomieściłyby przynajmniej dziesięciu dorosłych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w30ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w30ne