Trwa ładowanie...

Podkarpackie. Rekordowa liczba fałszywych dokumentów na granicy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej od początku roku ujawnił na granicy prawie 2,5 tys. fałszywych dokumentów. Jest to rekordowa, w ciągu ostatnich lat, liczba fałszywek.

Funkcjonariusze straży granicznej mają  w tym roku pełne ręce robotyFunkcjonariusze straży granicznej mają w tym roku pełne ręce robotyŹródło: Adobe Stock
d23f59q
d23f59q

Z informacji Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że wśród fałszywek, które w tym roku ujawniono na granicy, dominują dokumenty do pracy, prawa jazdy, odbitki stempli kontroli granicznej oraz zaświadczenia o przyjęciu cudzoziemców do szkoły w Polsce.

"Są to jedne z niewielu powodów, które w czasie pandemii uprawniają cudzoziemców do wjazdu na terytorium RP" – czytamy w komunikacie n a stronie internetowej BiOSG.

Fałszywe dokumenty na granicy

Jak poinformowali pogranicznicy, sfałszowane zaświadczenie o przyjęciu do szkoły zatrzymali np. we wtorek strażnicy graniczni z Korczowej. Dokument przedstawiła do kontroli 29-letnia obywatelka Ukrainy podróżująca z córką, która została rzekomo przyjęta do jednej z warszawskich szkół.

Mundurowi zakwestionowali autentyczność dokumentu, a dyrekcja szkoły nie potwierdziła wydania takiego zaświadczenia.

Ukrainka przyznała się do próby wykorzystania fałszywki i dobrowolnie poddała się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Wraz z córką wróciła na Ukrainę.

d23f59q

Ze statystyk wynika, że 2021 rok będzie rekordowy pod względem liczby fałszywych dokumentów ujawnionych na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą.

Kontrola dokumentów bieszczadzki.strazgraniczna.pl
Kontrola dokumentówŹródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Podkarpackie - rekordowa liczba fałszywek na granicy

2,5 tys. ujawnionych dotychczas dokumentów to już o 500 sztuk więcej niż w całym 2020 r. i 3 razy więcej niż w 2019 r., czyli przed pandemią.

Wśród fałszywek ujawnionych w tym roku na granicy z Ukrainą było m.in. ok. 1,7 tys. różnego typu dokumentów do pracy, 175 praw jazdy, ok. 150 odbitek stempli kontroli granicznej oraz 88 zaświadczeń o przyjęciu do szkoły.

d23f59q

Źródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Funkcjonariusz SG po służbie zatrzymał złodzieja samochodów

d23f59q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23f59q