Trwa ładowanie...

Pokazała podróżniczy trik. Internauci sprowadzili ją na ziemię

Wszyscy uwielbiamy sobie ułatwiać życie, a TikTok to kopalnia rozmaitych trików i lifehacków. Jedna z użytkowniczek portalu opublikowała wideo, w którym pokazuje, jak nagrać telefonem moment startu samolotu. Internauci szybko ją uświadomili, że to, co pokazuje, jest niedozwolone.

Podczas startu i lądowania samolotu okna muszą być odsłonięte Podczas startu i lądowania samolotu okna muszą być odsłonięte Źródło: TikTok
d6adbsb
d6adbsb

Tiktokerka o pseudonimie Nika przygotowała dla swoich obserwatorów podróżniczy trik. Ma on pomóc osobie podróżującej samolotem nagrać ciekawe ujęcie momentu, w którym samolot startuje lub ląduje.

"Wypróbuj to koniecznie, jak będziesz lecieć samolotem. Ustaw telefon przy oknie i przymknij jego klapę. Zrób to koniecznie w momencie wznoszenia się samolotu lub jego lądowania. Efekt będzie jak z latającego drona" - napisała użytkowniczka pod filmem opublikowanym w serwisie TikTok.

Internauci szybko sprowadzili tiktokerkę na ziemię

Internauci szybko jednak wytknęli tiktokerce, że proponowany przez nią sposób na idealne wideo z podróży jest niezgodny z przepisami, które obowiązują na pokładzie. Podczas startu i lądowania samolotu wszystkie okna muszą być odsłonięte.

d6adbsb

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS7

"Nie można tak robić. Próbowałem nagrać takie wideo, ale stewardesa prosiła, by odsłonić okno"; "Obsługa samolotu zwróci ci uwagę"; "Kręciłam takie ujęcie, ale musiałam ręką trzymać telefon, bo okna muszą być odsłonięte" - komentują internauci.

Część z nich zwróciła również uwagę, że proponowane przez tiktokerkę nie jest bezpieczne dla telefonu. "Nie chcę nic mówić, ale podwójne okno plus słońce, plus cielna zasłonka równa się bardzo wysoka temperatura. Inni przyznali, że wolą po prostu podziwiać piękne widoki za oknem niż nagrywać je telefonem.

Dlaczego okna w samolocie muszą być odsłonięte podczas startu i lądowania?

Wszystkie przepisy regulowane są zasadami bezpieczeństwa. Gdyby podczas startu lub lądowania doszło do awarii lub nieprzewidzianej sytuacji załoga ma jedynie 90 sekund na przeprowadzenie ewakuacji. Okna muszą być odsłonięte m.in. dlatego, by personel naziemny mógł z zewnątrz ocenić, co się dzieje w środku samolotu, a co za tym idzie, odpowiednio zareagować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6adbsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6adbsb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj