Trwa ładowanie...
d3banzf

Polak na zagranicznych wakacjach

50% dorosłych Polaków wskazuje Włochy wśród najatrakcyjniejszych turystycznie krajów UE - wynika z badania PBS DGA.

d3banzf
d3banzf

Równie ciekawe wydają się Polakom Grecja i Hiszpania (po 41% wskazań). W czołówce znalazły się też Francja (30%), Cypr (21%) i Wielka Brytania (14%).

Zdecydowanie najmniej atrakcyjne są według Polaków Łotwa, Estonia i Rumunia - wskazuje je tylko co setny Polak. Mało głosów zdobyły też inne kraje – na przykład Słowenia (2%), Belgia (2%) czy Dania (2,5%). Zwycięskie Włochy działają szczególnie magnetycznie na wyobraźnię najmłodszych – w grupie od 15 do 17 lat wskazało je aż 66% respondentów.

Skala wyjazdów na zagraniczne urlopyW ciągu ostatnich 3 lat zaledwie 19% mieszkańców Polski spędzało wakacje poza krajem. Respondenci częściej deklarowali jednak, że planują urlop zagraniczny. 26% respondentów twierdzi, że chce wybrać się na taki wyjazd w ciągu najbliższych 2 lat.

Powód wyjazduDla prawie połowy (48%) Polaków najważniejsze są niskie koszty pobytu. Nieco rzadziej była wskazywana obecność miejsc wartych obejrzenia, zabytków (34%), sprzyjający klimat i uwarunkowania geograficzne (29%). Wśród najważniejszych cech miejsca spędzania wakacji wymieniane były też: komfort pobytu (25%), oryginalność i unikalność (22%), atmosfera i lokalna kultura (19%), bezpieczeństwo (17%), dogodny dojazd (14%), możliwość zabawy i rozrywki (14%).

Badanie przeprowadzone w maju br. przez PBS DGA na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d3banzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3banzf