Trwa ładowanie...
d2zuil9

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE)

Największe atrakcje
Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE)
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE) jest jednym z piękniej położonych tego rodzaju obiektów na świecie. Wysunięty w Morze Liguryjskie cypel, na którym znajduje się lotnisko w Nicei, to wdzięczny obiekt dla fotografów, zarówno z Lazurowego Wybrzeża, jak i z powietrza.

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE) – loty z Polski

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże usytuowany jest 7 kilometrów w kierunku zachodnim od centrum miasta i około 28 kilometrów od Monako. To trzecie najruchliwsze francuskie lotnisko, tuż po lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (CDG) oraz lotnisku Paryż-Orly (ORY).

Jeśli chodzi o loty do Nicei, połączenia bezpośrednie oferuje jedynie lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW). Za loty w obie strony do portu lotniczego Nicea-Lazurowe Wybrzeże zapłacimy nawet mniej niż 300 złotych od osoby. Najniższe ceny odnotowaliśmy wczesną jesienią, tuż po sezonie urlopowym. Z pozostałych polskich lotnisk trzeba już uwzględnić przesiadkę w jednym z europejskich miast.

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE) – przyloty i odloty

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE) obsługuje rocznie kilkanaście milionów pasażerów z Francji i całego świata. Oprócz dwóch terminali pasażerskich znajdziemy tutaj jeden dodatkowy cargo.

Najważniejsze linie lotnicze, które latają do portu lotniczego Nicea-Lazurowe Wybrzeże, to m.in. Alitalia, British Airways, Delta, easy Jet, Emirates, Finnair, Iberia, KLM, LOT, Lufthansa, LTE, Ryanair, Swiss, Turkish Airlines, Vueling, Wizz Air. Można nimi polecieć chociażby do Rzymu, Helsinek, Londynu, Brukseli, Edynburga, Barcelony, Dublina, Stambułu, Amsterdamu czy Moskwy. Spośród połączeń krajowych dominuje Air France z lotami przede wszystkim do Paryża, Lyonu, Bordeaux oraz Lille.

Port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (NCE)
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 15 min lotu/ 17 h 24 min jazdy samochodem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Ceny biletów lotniczych w obie strony z Warszawy zaczynają się od 300 złotych

Orientacyjna odległość

1393 km w linii prostej, 1833 km trasy samochodowej

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zuil9
d2zuil9
d2zuil9