Trwa ładowanie...
d4f9g6b

Port lotniczy Trondheim-Vaernes - TRD

Największe atrakcje
Port lotniczy Trondheim-Vaernes - TRD
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) w Stjordal otwarto w 1914 roku. Ten międzynarodowy obiekt usytuowany jest około 30 kilometrów na wschód od ścisłego centrum Trondheim. Dotrzeć do niego można drogą krajową E6, prowadzącą dalej na północ Norwegii.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) - pobliskie miasta

Port lotniczy Trondheim-Vaernes to jedno z naczelnych norweskich lotnisk, które obsłużyło przykładowo w 2005 roku prawie 3 miliony pasażerów z całego świata, a w 2013 roku – ponad 4,3 miliona.

W pobliżu portu lotniczego Trondheim-Vaernes znajdują się następujące norweskie lotniska:

  • Orland (OLA) – 70 kilometrów na północny-zachód,
  • Roeros (RRS) – 100 kilometrów na południe,
  • Namsos (OSY) - 120 kilometrów na północ.

Z portu lotniczego Trondheim-Vaernes na lotnisko w Namsos codziennie kursują autobusy z przystanku tuż obok wyjścia z hali przylotów. Odjazdy odbywają się 4 razy dziennie, a bilet na nieco ponad trzygodzinną przejażdżkę kosztuje 158 złotych.

Z Trondheim można się także dostać do Are w Szwecji. Komfortowy transport z lotniska Trondheim-Vaernes taksówką prosto z postoju w sezonie zimowym (pomiędzy 10. grudnia a 1. maja) to koszt około 172 złotych od osoby.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) - loty z Polski

Bezpośrednie loty z Polski do portu lotniczego w Trondheim oferują linie Wizz Air. Z Gdańska dostaniemy się tam średnio za mniej niż 170 złotych w obie strony w niecałe dwie godziny i bez przesiadki.

Z Krakowa można wybrać się do Trondheim za 332 złote w 2 godziny i 25 minut. Najbardziej atrakcyjne ceny lotów znaleźliśmy w sierpniu i wrześniu. Wtedy też pogoda w Norwegii zachęca do odwiedzenia regionu Trondelag, gdzie leży Trondheim, trzecie co do wielkości miasto w kraju.

Transfer z potu lotniczego Trondheim-Vaernes (TRD) do centrum miasta odbywa sie autobusem, pociągiem lub taksówką.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Na dwóch asfaltowych drogach startowych portu lotniczego Trondheim-Vaernes można zobaczyć samoloty takich linii lotniczych, jak Icelandair, KLM, Nordica, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines System, Wideroe, Wizz Air. Realizowane są tu połączenia międzynarodowe (z terminala B) m.in. do Rejkiawiku, Amsterdamu, Tallina, Alicante, Antalyi, Berlina, Kopenhagi, Londynu, Rygi, Sztokholmu i oczywiście do Krakowa i Gdańska.

Corocznie w sezonie letnim uruchamiane są połączenia z Barceloną, Dubrownikiem, Gran Canarią, Malagą, Murcją, Niceą, Splitem.

Ląduje tutaj również sporo lotów czarterowych licznych zagranicznych przewoźników (Vueling Airlines, Iberia, Jettime, Thomas Cook Airlines), którzy oferują połączenia z Kretą, Rodos, Santorini, Lanzarote, Teneryfą bądź Madrytem. Wielu pasażerów wybiera także całoroczne wygodne przeloty na inne lotniska na terenie Norwegii, np. Bergen, Oslo, Bodo, Stavanger, Tromso, Alesund, Molde czy Namsos.

Dane portu lotniczego Trondheim-Vaernes (TRD):

Trondheim Airport Vaernes, N-7500 Stjordal, Norway; telefon: (+47) 670 32 500; współrzędne geograficzne: 63°27'27.2"N 10°56'23.54"E. Obiekt obsługuje firma Avinor. Jego wojskową częścią natomiast zarządzają Norweskie Królewskie Siły Lotnicze.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes - TRD
Czas lotu / jazdy samochodem

1h 55 min / 23h 21 min

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Korona norweska [1 NOK (100 ore) = 0,44 zł]

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

1393 km samolotem, 2093 km samochodem, 2284 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f9g6b
d4f9g6b
d4f9g6b