Trwa ładowanie...

Portugalia. Będą specjalne oznaczenia dla obiektów i firm turystycznych

Portugalia zdecydowała się na wprowadzenie oznaczenia hoteli i firm turystycznych dla bezpieczeństwa przyszłych klientów. Wyróżnienia dostaną firmy, które spełniają wymagania higieny i czystości związane z prewencją Covid-19 i ewentualnie innych infekcji. Celem jest wzmocnienie zaufania turystów do Portugalii.

Portugalia. Będą specjalne oznaczenia dla obiektów i firm turystycznychŹródło: Getty Images
d46ir1a
d46ir1a

Narodowa organizacja turystyczna Portugalii stworzyła wyróżnienie, którym odznaczy firmy spełniające wymagania higieny i czystości związane z prewencją Covid-19 i ewentualnie innych infekcji.

Portugalia dla turystów

Celem tego projektu jest wzmocnienie zaufania turystów do Portugalii. Znak "Clean & Safe" trafi do spełniających wymagania obiektów turystycznych, firm związanych z animacją turystyczną i agencji turystycznych.

Znak będzie ważny przez rok, a jego przyznanie jest bezpłatne i nieobowiązkowe. Aby go otrzymać, należy stosować w firmie rekomendacje Generalnej Dyrekcji Zdrowia, przeprowadzić zabiegi mające na celu uniknięcia zarażeń i, tym samym, zapewnić warunki dla bezpiecznego funkcjonowania usług turystycznych.

O przyznanie znaku "Clean & Safe" można aplikować online poprzez platformy Turismo de Portugal: RNET (Krajowy Rejestr Obiektów Turystycznych), RNAAT (Krajowy Rejestr Firm Animacji Turystycznej) i RNAVT (Krajowy Rejestr Agentów Turystycznych), zawsze posługując się numerem rejestracji firmy.

d46ir1a

Turismo de Portugal wspólnie z odpowiednimi instytucjami będzie losowo kontrolować obiekty, którym przyznano znak.

Jak czytamy w informacji prasowej, kwatery prywatne i restauracje również będą mogły wkrótce aplikować o znak, poprzez swoje stowarzyszenia.

Zasady higieny i promocja

Narodowa organizacja turystyczna che w ten sposób nie tylko przekazać firmom informacje na temat koniecznych nowych środków dla zachowania higieny i czystości, ale także promować Portugalię jako kraj bezpieczny pod kątem zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło: Tourismo de Portugal

d46ir1a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lizbona jest jak zakochana kobieta

d46ir1a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ir1a