Trwa ładowanie...

Portugalia. Otwarto najdłuższy most wiszący na świecie

W gminie Arouca, w północnej Portugalii, otwarto liczący pół kilometra długości wiszący most. Jak twierdzą Portugalczycy, to najdłuższa tego typu budowla na świecie.

Share
Most w Arouca robi ogromne wrażenie
Most w Arouca robi ogromne wrażenieŹródło: Getty Images
d3lt450

"Ta budowla to konstrukcja całkowicie portugalska: od zaprojektowania po wykończenie" - wyjaśniła burmistrz gminy Arouca Margarida Belem. Większość inwestycji pokryto ze środków unijnych.

Łączny koszt budowy mostu wiszącego sięgnął aż 2,1 mln euro.

Getty Images
Nowy most robi ogromne wrażenieŹródło: Getty Images

Portugalia - "516 Arouca"

Most nazywa się "516 Arouca", bo w nazwie zawiera się dokładna długość konstrukcji, czyli 516 m. Warto dodać, że ta wyjątkowa budowla ma wysokość 175 m i szerokość 1,2 m. Można z niej podziwiać niesamowite widoki na okolicę. Ale spojrzenie w dół to zdecydowanie atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach.

d3lt450

Co ciekawe, pierwotnie budowla miała mieć długość 480 m, ale z powodu nietypowego ukształtowania terenu musiała zostać wydłużona.

"516 Arouca jest prawdziwym cudem inżynierii narodowej" - czytamy na Facebooku obiektu, który zapewne stanie się kultowy.

"516 Arouca" - zasady wstępu

Ze względu na pandemię koronawirusa, obecnie wejście na most w Arouca możliwe jest po spełnieniu warunków sanitarno-epidemiologicznych. Ale nie są one wygórowane. Należy zasłonić usta oraz nos oraz zadbać o zachowanie dystansu społecznego.

Dzieci mogą na most wchodzić tylko pod opieką dorosłych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Starożytne, drewniane kręgi w Portugalii. Używano ich jako miejsca do odprawiania rytuałów

d3lt450

Podziel się opinią

Share
d3lt450
d3lt450