Trwa ładowanie...
d16i61b

Portugalia. Wejście na plażę bez ręcznika i z limitami

W poniedziałek władze Ericeiry, jednego z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Portugalii, otworzyły plaże. Można na nie wejść z limitem czasowym i bez ręcznika. Pierwszeństwo w korzystaniu z plaż mają ci, którzy uprawiają sporty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spacerowicze mogą przebywać na plaży ok. 1 godziny. Zdjęcie ilustracyjne
Spacerowicze mogą przebywać na plaży ok. 1 godziny. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
d16i61b

Helder Sousa, przedstawiciel władz miejskich Ericeiry w Portugalii, poinformował, że ograniczenia w związku z korzystaniem z plaży zostały wprowadzone ze względu na duże ryzyko zachorowania na koronawirusa.

"W związku z tym, że notujemy bardzo duże zainteresowanie odpoczynkiem na tutejszych plażach, postanowiliśmy uregulować korzystanie z tych przestrzeni, aby uniknąć tłoku i zamieszania" – tłumaczył Helder Sousa w rozmowie z agencją Lusa.

d16i61b

Jak podaje Agencja PAP, wstęp na plażę w kurorcie Ericeiry, znajdującym się ok. 30 km na północ od Lizbony, możliwy jest jedynie dla tych, którzy spędzają aktywnie czas na plaży. Każdy, kto uprawia sport, może udać się na plażę raz w ciągu dnia.

Wejście na plażę bez ręcznika i z limitami

"Osoby wędkujące na plaży mogą być na niej do 120 minut, surferzy do 90 minut, zaś spacerowicze do maksymalnie godziny" - wyjaśnia Sousa. Na wszystkich plażach w gminie Mafra w Portugalii obowiązuje zakaz rozkładania ręczników, a plażowicze zobowiązani są do zachowania od siebie co najmniej 2 m odległości.

Koronawirus w Portugalii

W Portugalii odnotowano jak dotąd ok 25 tys. zarażeń koronawirusem. Śmierć poniosło ok. 1100 osób. W rejonie Ericeiry, zanotowano ok. 100 przypadków, z czego 9 to ofiary śmiertelne. 35 osób zamieszkujących tę część Portugalii wciąż uznawanych jest za chorych na Covid-19.

d16i61b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lizbona. Jest jak zakochana kobieta

d16i61b

Podziel się opinią

Share

d16i61b

d16i61b