Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 12 i 13 lutego

Europa północno-wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem
wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują ośrodki niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska
jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad południową częścią kraju. Pozostajemy w dość ciepłej i wilgotnej
masie powietrza - informuje IMiGW.

Share
Prognoza pogody na 12 i 13 lutegoFot: AFP
d4gpryw

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie spadało.

W piątek w kraju pochmurno. Na południowym wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź, na pozostałym obszarze opady śniegu, miejscami dość intensywne. Temp. maks. od -3 do 0 st., jedynie na Podkarpaciu lokalnie 1 st. Wiatr północno-wschodni i północny, przeważnie umiarkowany, na północy i zachodzie okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę pochmurno z przejaśnieniami na południowym wschodzie kraju. Na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź, na pozostałym obszarze słabe opady śniegu. Temp. min. od -4 do -1 st., jedynie na Dolnym Śląsku miejscami -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

d4gpryw

W sobotę pochmurno, miejscami niewielkie przejaśnienia, okresami opady śniegu. Na południowym wschodzie kraju opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź, miejscami dość intensywne. Temp. maks. od -2 do 0 st., jedynie na Kaszubach i w kotlinach sudeckich -3 st. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, w porywach do 50 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w piątek pochmurno, opady śniegu, okresami intensywne. Temp. maks. -1 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W sobotę w dzień pochmurno, opady śniegu. Temp. maks. 0 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

d4gpryw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gpryw