Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 25 i 26 lutego

Europa wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Rosji, na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi.

Prognoza pogody na 25 i 26 lutegoFot: Jupiterimages
d2buzoo
d2buzoo

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu z ośrodkami nad Irlandią i Zatoką Biskajską. Napływa dość ciepłe powietrze polarnomorskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie spadało.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy miejscami opady deszczu, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 2 st. na Suwalszczyźnie, 6 st. w centrum, do 8 st. na południu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie miejscami opady deszczu. Temp. min. przeważnie od 0 do 2 st., na krańcach wschodnich -1 st., w kotlinach śródgórskich do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, w górach halny.

d2buzoo

W piątek w dzień pochmurno z przemieszczającymi się od zachodu opadami deszczu, na krańcach wschodnich bez opadów. Temp. maks. od 3 st. na Suwalszczyźnie, Wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim, 7 st. w centrum, do 9 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni, w górach halny.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem możliwa mgła. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

d2buzoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buzoo