Trwa ładowanie...

Przełom w sprawie zamku w Łapalicach. Budowa zostanie dokończona

Niedokończone dzieło stolarza z Gdańska w końcu doczekało chwili, w której podjęto decyzję w sprawie jego dalszego losu. Rada Gminy Kartuzy po latach doszła do porozumienia z właścicielem nieruchomości. Ma w niej powstać hotel z pracownią i galerią.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

W zamku ma powstać hotel
W zamku ma powstać hotelŹródło: East News
d1ly9gy

Kartuscy radni podczas sesji rady miasta w środę, 24 czerwca zajmowali się m.in projektem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Łapalic, w którym znajduje się popularny wśród turystów zamek. Niedokończone dzieło marzeń Piotra Kazimierczyka od lat jest przez to zmorą lokalnych mieszkańców. Uchwalenie planu pozwoli w końcu na zalegalizowanie i dokończenie budowy. Ostatecznie w zamku ma powstać hotel z pracownią i galerią.

- Odbyliśmy kilka rozmów z właścicielem. Jest to konkretny plan. Kłopot z zamkiem w Łapalicach trwa już wiele lat. Właściciel kilkukrotnie proponował rozwiązania problemu. Niestety napotykał na brak aprobaty w poprzednich kadencjach mojej poprzedniczki i nie było możliwości stworzenia nowego planu zagospodarowania. Rozmowy przyniosły efekt, właściciel pragnie dokończyć budowę i rozpocząć prace modernizacyjne - mówił burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

Niebawem ruszą prace modernizacyjne zamku w Łapalicach

Większość radnych zgodziła się z pomysłem umożliwienia inwestorowi ukończenia budowy, jednak pojawiły się wątpliwości co do tego kto sfinansuje przygotowania samego planu. Radna Klaudia Kałużna wystąpiła z wnioskiem, aby w uzasadnieniu uchwały pojawił się zapis, że koszty przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego pokryje właściciel. Byłoby to jednak niezgodne z prawem.

d1ly9gy

Radni są jednak zgodni co do tego, że prace związane z modernizacją i dokończeniem obiektu powinny ruszyć jak najszybciej, ponieważ w obecnym stanie zamek jest nieprzygotowany na odwiedziny turystów. A jest miejscem wyjątkowo rozreklamowanym i popularnym. Burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński zapewnia, że będzie to miejsce, które wygeneruje dużą liczbę miejsc pracy i stanie się kołem zamachowym rozwoju gminy.

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

Zapomniany polski Hogwart

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ly9gy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ly9gy
d1ly9gy