Trwa ładowanie...

Przeskanowali Google. Powstała mapa podróżniczych marzeń każdego kraju

Portal "TravelSupermarket" przeanalizował dane wyszukiwarki Google, aby sprawdzić, jakie miejsca są ulubionym kierunkiem wakacyjnym mieszkańców danego kraju. Wyniki swoich badań umieścił na interaktywnej mapie.

Share
Przeskanowali Google. Powstała mapa podróżniczych marzeń każdego kraju
Źródło: www.travelsupermarket.com
d1ta7nc

W pierwszej piątce najczęściej wyszukiwanych w Google krajów na wakacje znalazły się kolejno: Włochy, Hiszpania, Australia, Grecja i Francja. Zarówno Polacy, jak i zdecydowana większość naszych sąsiadów najczęściej rozgląda się za wakacjami we Włoszech.

Kraj pizzy i makaronów upodobali sobie również mieszkańcy większości krajów azjatyckich, Amerykanie, Kanadyjczycy, Brazylijczycy czy obywatele Argentyny. Podróż do Hiszpanii marzy się zaś Norwegom, Finom, Islandczykom, Ukraińcom oraz mieszkańcom krajów afrykańskich i mieszkańcom Ameryki Południowej. W stronę Australii spoglądają m.in. Filipińczycy.

Aby przeanalizować popularne kierunki wakacyjne "TravelSupermaret" skorzystało z narzędzia "Google Keyword Planner". Dzięki temu, badaczom udało się ustalić średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w danym kraju dla hasła "Wakacje w X" dla ponad 870 miejsc docelowych. Najczęściej wyszukiwany kraj był wybierany jako główny cel podróży. Polska nie została ujęta w zestawieniu jako kraj wyszukiwany.

d1ta7nc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

d1ta7nc

Podziel się opinią

Share
d1ta7nc
d1ta7nc