Trwa ładowanie...

Przeskanowali Google. Powstała mapa podróżniczych marzeń każdego kraju

Portal "TravelSupermarket" przeanalizował dane wyszukiwarki Google, aby sprawdzić, jakie miejsca są ulubionym kierunkiem wakacyjnym mieszkańców danego kraju. Wyniki swoich badań umieścił na interaktywnej mapie.

Share
Przeskanowali Google. Powstała mapa podróżniczych marzeń każdego kraju
Źródło: www.travelsupermarket.com
d1e9nbk

W pierwszej piątce najczęściej wyszukiwanych w Google krajów na wakacje znalazły się kolejno: Włochy, Hiszpania, Australia, Grecja i Francja. Zarówno Polacy, jak i zdecydowana większość naszych sąsiadów najczęściej rozgląda się za wakacjami we Włoszech.

Kraj pizzy i makaronów upodobali sobie również mieszkańcy większości krajów azjatyckich, Amerykanie, Kanadyjczycy, Brazylijczycy czy obywatele Argentyny. Podróż do Hiszpanii marzy się zaś Norwegom, Finom, Islandczykom, Ukraińcom oraz mieszkańcom krajów afrykańskich i mieszkańcom Ameryki Południowej. W stronę Australii spoglądają m.in. Filipińczycy.

Aby przeanalizować popularne kierunki wakacyjne "TravelSupermaret" skorzystało z narzędzia "Google Keyword Planner". Dzięki temu, badaczom udało się ustalić średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w danym kraju dla hasła "Wakacje w X" dla ponad 870 miejsc docelowych. Najczęściej wyszukiwany kraj był wybierany jako główny cel podróży. Polska nie została ujęta w zestawieniu jako kraj wyszukiwany.

d1e9nbk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1e9nbk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9nbk
d1e9nbk