Trwa ładowanie...
dtnlez2

Rekord Polski pobity! Przejechał 4298 km na jednym bilecie

W miniony weekend został pobity rekord Polski. Bielszczanin przejechał 4298 km na jednym bilecie weekendowym. "Było momentami nerwowo. Na trasie do Poznania miałem 25-minutowe opóźnienie" - wyznał podróżny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekord Polski pobity! Przejechał 4298 km na jednym bilecie
Rekord Polski pobity! Przejechał 4298 km na jednym bilecie (123RF)
dtnlez2

Bielszczanin Tomasz Skowroński wybrał się w długą podróż koleją na bilecie weekendowym, łącząc pociągi InterCity oraz TLK. Przejechał 4298 km i tym samym pobił rekord Polski. Wyprawę rozpoczął w Dębicy w piątek o godz. 19:01, a zakończył w poniedziałek o godz. 5:55 wjeżdżając na peron w Oławie. Wycieczka trwała niemal 59 godzin. Bielszczanin zapłacił za bilet 81 zł.

Na stronie PKP Intercity przeczytamy, że bilet weekendowy obowiązuje od godz. 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Najczęściej więc można korzystać z dowolnej liczy przejazdów pociągami od godz. 19:00 w piątek do godz. 6:00 w poniedziałek.

Po pobiciu rekordu Skowroński powiedział portalowi bielsko.biala.pl: "Było momentami nerwowo. Na trasie do Poznania miałem 25-minutowe opóźnienie. Na szczęście, do Oławy dotarłem zgodnie z planem". Po czym dodał: "Od dziecka uwielbiam podróże pociągiem. Każdy taki przejazd zawsze był dla mnie wielką radością".

dtnlez2

Mężczyzna nie miał czasu na zwiedzanie miast. Przesiadał się z jednego pociągu do drugiego. Na przesiadkę miał zazwyczaj 20-30 minut. Jeszcze przed podróżą wyznał portalowi: "Jest jeden moment w trakcie tej podróży, akurat w Szczecinie, że mam 6 minut, aby przesiąść się z jednego pociągu do drugiego. Mam nadzieję, że skład się nie spóźni". Dzisiaj już wiadomo, że się udało.

Poprzedni rekord Polski należał do Rafała Wąsowicza z Koronowa, który pociągami InterCity i TLK przejechał na bilecie weekendowym 4250 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wielkie odkrycie podczas budowy torów. Pociąg tędy jeszcze długo nie pojedzie

dtnlez2

Podziel się opinią

Share
dtnlez2
dtnlez2