Remont na popularnym szlaku w Tatrach. Będą utrudnienia w ruchu

W Tatrzańskim Parku Narodowym rozpoczęły się prace remontowe na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków - trasie do Hali Gąsienicowej. Robotnicy skupiają się na poprawie nawierzchni, jednak szlak pozostaje otwarty dla turystów.

Hala Gąsienicowa (fot. ilustracyjna)
Hala Gąsienicowa (fot. ilustracyjna)
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | K. Skubala
oprac. JPAJ

27.07.2023 10:50

Od wtorku 25 lipca trzeba się liczyć z pewnymi utrudnieniami i zachować ostrożność podczas wędrówek.

Remont na szlaku

Tatrzański Park Narodowy apeluje do wszystkich wędrowców o stosowanie się do poleceń służb terenowych oraz zachowanie ostrożności na szlaku z Przełęczy między Kopami do Hali Gąsienicowej. Mimo że szlak pozostaje otwarty, można się spodziewać pewnych trudności związanych z przebiegiem remontu.

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania robót nie zostały jeszcze podane przez TPN. Warto jednak pamiętać, że jest to jedna z najbardziej uczęszczanych i obciążonych ruchem dróg w Tatrach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Inne remonty

Nie jest to jedyny remont prowadzony w Tatrach w okresie letnich wakacji. Inny szlak - czerwono znakowany odcinek ze Skrajnego Granatu do Krzyżnego - pozostaje nadal zamknięty w obu kierunkach ze względu na wymianę sztucznych ułatwień. Prace remontowe prowadzone są również w Dolinie Strążyskiej, gdzie dostosowuje się nawierzchnię szlaku dla osób poruszających się na wózkach. Szlak ten pozostaje otwarty, ale w dni robocze mogą występować pewne utrudnienia, szczególnie w godzinach porannych.

Dodatkowo nadal zamknięta dla turystów pozostaje Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej, gdzie prace remontowe trwają od dwóch lat. TPN planuje ją udostępnić w tym roku.

Warto pamiętać, że w Tatrach panuje obecnie bardzo duży ruch turystyczny. Miejscami, tam gdzie są sztuczne ułatwienia, takie jak łańcuchy, tworzą się kolejki, które mogą znacznie wydłużyć czas trwania wycieczki. Planując trasę, należy wziąć to pod uwagę.

Po opadach deszczu na wszystkich szlakach może być ślisko, a w lasach można napotkać błoto oraz kałuże. W wyższych partiach Tatr mogą również zalegać niewielkie płaty śniegu, co może stanowić zagrożenie dla turystów. Szczególnie w tych obszarach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, aby uniknąć niebezpiecznych upadków.

Kolejnym letnim zagrożeniem w Tatrach są burze, które najczęściej występują w godzinach południowych i popołudniowych. W związku z tym TPN apeluje do wędrowców, aby planowali wyjścia w góry z samego rana. W ten sposób zminimalizują ryzyko niebezpiecznych sytuacji

Źródło: gazetakrakowska.pl

Źródło artykułu:WP Turystyka
turystykatatrygóry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)