Trwa ładowanie...

Ryanair krytykowany za ceny. Wysokie opłaty za niemowlęta

Wiele linii lotniczych pobiera opłaty za przewóz dzieci poniżej 2. roku życia. Ceny te zazwyczaj stanowią jedynie opłatę symboliczną. Inaczej bywa jednak w przypadku tanich linii lotniczych. Niejasny jest np. sposób naliczania tej opłaty w Ryanair.

Ryanair krytykowany za ceny. Wysokie opłaty za niemowlętaŹródło: Shutterstock.com
d20inuo
d20inuo

Nie spodobało się to belgijskiej organizacji konsumenckiej Test Achats. Jej zdaniem informacja o wysokości opłaty za niemowlę powinna być widoczna już w chwili rezerwacji biletu, a nie dopiero na etapie finalizowania zakupu. Szczegółowa informacja na ten temat pojawia się dopiero w momencie, gdy trzeba zapłacić.

Test Achats sugeruje, że Ryanair pobiera opłatę w sposób niezgodny z prawem unijnym i domaga się zmiany lub rezygnacji z egzekwowania kwoty w wysokości 25 euro (120 zł). Zdaniem organizacji samo pobieranie opłaty nie jest niezgodne z prawem, ale jej wysokość powinna być widoczna dla klienta od razu.

W przypadku innych linii lotniczych opłata za dziecko uzależniona jest od ceny biletów i np. w Wizz Air waha się od 34 do 116 zł. Ponadto, informacja o jej wysokości pojawia się w chwili rezerwacji biletu. Ryanair jak dotąd nie skomentował sprawy, ale można się spodziewać, że nie wycofa opłat za niemowlę. Najprawdopodobniej będzie je prezentował w sposób bardziej widoczny dla kupujących.

d20inuo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji „od kuchni”?

d20inuo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20inuo