Trwa ładowanie...

Tajemnicze miejsce w Polsce. Przyciąga amatorów zjawisk nadprzyrodzonych

To miejsce od lat fascynuje i przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców okolicy. Od lat trwa dyskusja, skąd tak naprawdę wziął się w tym rejonie olbrzymi głaz. Czy to dzieło natury? A może efekt działania sił nadprzyrodzonych? Niektórzy wierzą, że kamień przytoczył sam diabeł, inni, że to skandynawski lodowiec zostawił go na środku polany.

Wielki głaz nazywany Tarczą Olbrzyma od wieków ciekawi ludziWielki głaz nazywany Tarczą Olbrzyma od wieków ciekawi ludziŹródło: Twoje7dni
d3d7oq7
d3d7oq7

Tarcza Olbrzyma w Sokolnikach fascynuje i przyciąga zarówno miłośników legend, jak i osoby szukające tajemniczej energii.

Niezwykła Tarcza Olbrzyma

Tarcza Olbrzyma to potężny głaz narzutowy, który przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i poszukiwaczy tajemniczych zjawisk. Skandynawski lodowiec zostawił go na płaskiej polanie, co czyni go jedną z największych naturalnych formacji w Wielkopolsce. W obwodzie ten gigant ma 16,5 m, a jego wysokość to aż 1,7 m – jak dorosły człowiek!

Trudno dokładnie określić, ile waży, ale mówi się, że może to być ponad 200 ton – więcej niż płetwal błękitny, najcięższe zwierzę na świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Polskie Stonehenge". Tajemnicze miejsce na Kaszubach od lat stanowi wielką zagadkę

Tajemnicze pochodzenie

Nie brakuje teorii na temat energetycznych właściwości kamienia. Mówi się, że Tarcza Olbrzyma emanuje pozytywną energią, która ma moc oczyszczania i uzdrawiania. Radiesteci przybywają tu z przeróżnymi przyrządami, by zbadać jej pole energetyczne, a odwiedzający często dotykają kamienia, wierząc, że naładuje ich dobrą energią. Niektórzy medytują, inni wspinają się na głaz, próbując wchłonąć tajemnicze wibracje.

d3d7oq7

Legendy i rytuały wokół Tarczy Olbrzyma

Legenda głosi, że Tarcza Olbrzyma to kamień, który miał posłużyć do zniszczenia budowanego przez mieszkańców kościoła. Diabeł, niezadowolony z ich planów, przytoczył go z dalekiej północy. Kiedy jednak wiejskie koguty oznajmiły świt, jego piekielna moc zniknęła, a głaz pozostał na polu, gdzie leży do dziś.

Podczas II wojny światowej Niemcy próbowali wysadzić głaz, gdyż przeszkadzał w pracach rolniczych. Ślady tej nieudanej próby w postaci olbrzymiej rysy można zobaczyć do dziś.

Miejsce pełne kontrastów

Tarcza Olbrzyma to miejsce pełne kontrastów – z jednej strony mistycyzm i legenda, z drugiej strony codzienność i nutka humoru. Cokolwiek by o niej nie mówić, głaz z Sokolnik przyciąga ludzi i skłania do refleksji nad tym, co kryje się za jego niezwykłą obecnością.

d3d7oq7

Jak dotrzeć do "Tarczy Olbrzyma"?

Głaz znajduje się około 500 m za wsią Sokolniki. Prowadzi do niego polna droga. Na miejscu przygotowano drewnianą altanę, ławki oraz miejsce do grillowania i odpoczynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3d7oq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7oq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj