Trwa ładowanie...
d7gi15m

Singapur. "Klejnot" wśród lotnisk będzie jeszcze bardziej zachwycający

Changi Airport w Singapurze od lat zdobywa tytuł najlepszego lotniska na świecie. Trwa właśnie jego lifting, którego efekty będą spektakularne. Najpóźniej w tym roku otwarte zostanie "Jewel" ("Klejnot"), czyli ogromne centrum handlowe ze szklaną kopułą, która skrywać ma m.in. las tropikalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największą atrakcją będzie wodospad
Największą atrakcją będzie wodospad (Safdie Architects)
d7gi15m

Centrum "Jewel", o powierzchni 134 tys. m kw., będzie bezpośrednio połączone z lotniskowymi terminalami. Twórcą tego niezwykłego obiektu jest światowej sławy izraelski architekt, Mosze Safdie, który powiedział w zagranicznych mediach, że "jest to ambitna, publicznie dostępna przestrzeń, która z pewnością zmieni sposób myślenia o lotniskach i otaczających je ekosystemach", zapewniając jednocześnie, że "Jewel" zostanie otwarty najpóźniej w tym roku.

W szklanej kopule znajdziemy ogród tropikalny z tysiącami drzew, roślin, krzewów oraz paproci. Pośród zieleni dominować będą fontanny, które będą pompować ok. 30 tys. litrów wody na minutę.

Największą atrakcją obiektu będzie 40-metrowy wodospad, umieszczony w głównym holu. Dodatkowo w nocy będzie mienił się różnymi kolorami, bo zaplanowano pokazy świetlne z wodotryskiem w roli głównej.

d7gi15m

Szklana kopuła będzie witać gości 24 godziny na dobę. Projektant Mosze Safdie zapewnia, że obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nieznany jest natomiast koszt budowy. Szacuje się, że inwestycja ta pochłonie kilka miliardów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Indonezja płonie. To największe pożary, jakie kiedykolwiek widziano na Ziemi

d7gi15m

Podziel się opinią

Share

d7gi15m

d7gi15m