Trwa ładowanie...
d2ofcst

Spacer w koronach drzew. Niedaleko polskiej granicy powstaje wspaniała atrakcja

Zaledwie 10 km od polskiej granicy powstaje atrakcja, dzięki której będzie można podziwiać Tatry z wysokości 24 m. Chodník korunami stromov to drewniana konstrukcja w słowackiej miejscowości Zdziar, która ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po słowacku nazwa atrakcji brzmi Chodník korunami stromov
Po słowacku nazwa atrakcji brzmi Chodník korunami stromov (www.facebook.com/chodnikkorunamistromov)
d2ofcst

Zdziar to najważniejszy ośrodek turystyczny Tatr Bielskich, słynący z dużej ilości wyciągów i pensjonatów. Miejscowość często odwiedzana przez Polaków zyska teraz nową atrakcję - Chodník korunami stromov.

Cały obiekt będzie się składać z czteropiętrowej wieży widokowej oraz drewnianego pomostu. To kolejna tego typu atrakcja po istniejącej już ścieżce w koronach drzew w sercu lasów Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ze szczytu gotowej już wieży widokowej rozciąga się panorama na pobliskie wzniesienia Tatr Bielskich. Drewniany pomost ma kusić długością i wysokością. Konstrukcja na wysokości 24 m będzie długa na 2,5 km. Turyści będą mogli spacerować po niej do doliny Bachledovej oraz lokalnego kurortu narciarskiego.

d2ofcst

Internauci już oceniają, że każdy spacerowicz będzie miał szansę nie tylko podziwiać piękne widoki, ale także poczuć na własnej skórze wiatr wiejący z prędkością nawet 150 km/h.

Atrakcja, dzięki której tatrzańskie szczyty będzie można podziwiać z perspektywy koron drzew, ma być oddana do użytku jeszcze we wrześniu.

Zobacz też: Cudowne austriackie góry.

d2ofcst

Podziel się opinią

Share

d2ofcst

d2ofcst