Trwa ładowanie...

"Sprzedam bon turystyczny". W sieci hula handel

Wakacje dobiegły końca, a na portalach sprzedażowych nadal pojawiają się ogłoszenia w sprawie bonów turystycznych 500+. "Posiadam bon turystyczny o wartości 1000 zł. Niestety nie mamy gdzie jechać, więc chciałam komuś odsprzedać" - czytamy w ogłoszeniach.

Polacy wyprzedają w sieci niewykorzystane bony turystyczne Polacy wyprzedają w sieci niewykorzystane bony turystyczne Źródło: Adobe Stock, fot: Olena Buyskykh
d3twgpn
d3twgpn

Polacy anonsują się w sieci z niewykorzystanymi bonami turystycznymi, proponując za nie często kwotę niższą niż nominalna. Tę "zniżkę" tłumaczą tym, że i tak nie mają gdzie wyjechać, a bon tylko się zmarnuje. Czemu więc nie skorzystać z okazji? Można narobić sobie kłopotów.

Bon turystyczny - sprzedawca może nas oszukać

"Posiadam bon turystyczny o wartości 1000 zł. Niestety nie mamy gdzie jechać, więc chciałam komuś odsprzedać" - czytamy w ogłoszeniach.

Jeśli uda nam się dokonać okazyjnej transakcji w internecie i kupimy bon o wartości 500 zł w cenie 300 czy 250 zł, nie mamy pewności, czy taki kupon nie został już wcześniej wykorzystany, a sprzedawca nie chce nas zwyczajnie oszukać.

Przykładowe ogłoszenie w sprawie bonu turystycznego OLX
Przykładowe ogłoszenie w sprawie bonu turystycznego Źródło: OLX

Podczas wykorzystywania bonu nie wystarczy nam sam jego kod. Wymagany jest również czterocyfrowy pin, który zostanie przesłany na numer telefonu podany w trakcje jego aktywacji. Tym pinem należy potwierdzić rezerwację.

d3twgpn

Bon turystyczny - handel podlega karze

Warto pamiętać, że bon turystyczny, zgodnie z prawem, nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Poza tym zapomoga przyznawana jest dziecku, a nie jego rodzicom, którzy mogą spożytkować w bon w dogodny dla siebie sposób.

Przepisy jasno informują o tym, że osoby, które przyjmują płatność za realizację bonu niezgodnie z jego przeznaczeniem, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do trzech lat. Mimo to Polacy i tak próbują swoich sił w handlu bonami.

Bon turystyczny - sprzedawca może nas oszukać

Wakacje 2021. Urlopowe kierunki Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3twgpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3twgpn