Qaqwqwrqw

Szklany dom wokół drzewa. Szalony pomysł architekta

W odpowiedzi na ideę kultowego "domku na drzewie” architekt Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centrum stanowi drzewo. Można podziwiać go w lesie, w górach w Kazachstanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Architekt Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centrum stanowi drzewo
Architekt Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centrum stanowi drzewo (Facebook.com/ A.Masow Architects)
Qaqwqwrqw

Jego artystyczna wizja zakłada, że nieruchomość, którą nazwał "Drzewo w domu", ma być nowoczesnym miejscem odosobnienia duchowego. Ma cylindryczny kształt, jest cały ze szkła, a pośrodku zostało umieszczone drzewo.

Kręte, białe schody pozwalają odwiedzającym na swobodne poruszanie się po wnętrzu nietypowej nieruchomości. Na samej górze architekt umieścił taras widokowy, z którego można podziwiać widok na las.

Qaqwqwrqw

Zdaniem artysty połączenie wzornictwa przemysłowego z naturą ma pokazać, że otaczamy się niepotrzebnymi rzeczami i możemy też porzucić warunki życia, w których przyszło nam żyć w miastach. Projekt ten ma być alternatywą dla dusznej architektury miejskiej.

Mielibyście ochotę pokontemplować w odosobnieniu pełnym zielonej przestrzeni? Trzeba przyznać, że wygląda trochę jak wampirze "sanktuarium" w Phoenix, w którym mieszkała wampirza rodzina Cullenów w popularnym filmie "Zmierzch".

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji „od kuchni”?

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw