ycipk-11q7qu

Ta "atrakcja" to mistyfikacja. Turyści dają się oszukiwać

Ci, którzy odwiedzili Maroko wiedzą, że kozy oblegające okoliczne drzewa to absolutny hit tego miejsca. Nie wszyscy natomiast zdają sobie sprawę z tego, jaki sposób atrakcja jest aranżowana. Wielu turystów poczuje zawód, gdy dowie się, że zwierzęta nie wchodzą na drzewa z własnej woli. Bywają do tego zmuszane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kozy często są zestresowane sytuacją
Kozy często są zestresowane sytuacją (Shutterstock.com)
ycipk-11q7qu

Któż z podróżnych nie przystanął na chwilę w zdumieniu, widząc jak w koronach arganowych drzew siedzą kozy, skubiąc świeże gałązki i owoce. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że w wejściu na drzewa mogli pomóc im miejscowi.

"Śledztwo", które przeprowadził brytyjski fotograf, specjalizujący się w podglądaniu dzikiej przyrody – Aaron Gekoski – pokazuje, że popularna atrakcja jest najczęściej oszustwem, a zwierzęta nie zawsze wchodzą na drzewa z własnej woli. Mężczyzna przekonuje, że miejscowi przywożą kozy nad ranem i każą im wchodzić na drzewa. Potem pobierają od turystów opłaty za robienie zdjęć. Czasem nawet przywiązują zwierzęta do drzew. Kiedy zmęczą się staniem w upale na cienkich gałązkach, "wymieniają" je na inne.

ycipk-11q7qu

Niektóre z kóz lokowane są na drzewach znajdujących się przy drodze - po to by przyciągnąć uwagę turystów. Przyjezdni nie zdają sobie sprawy, że kozy są zmęczone i z radością robią im zdjęcia. A przecież te zwierzęta są niezwykle ruchliwe i ciężko im spędzać tyle czasu stojąc w jednym miejscu. Sprawą mają się wkrótce zająć organizacje broniące praw zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Krąg życia na jednym wideo

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11q7qu

ycipk-11q7qu
ycipk-11q7qu