Trwa ładowanie...
d6yiv37

Tanie podróżowanie po Wielkiej Brytanii

Planujesz wakacje za granicą? Kusząca wydaje Ci się perspektywa zwiedzenia British Museum w Londynie? Mimo niestabilnego kursu złotówki w stosunku do funta, jest to najlepszy moment na zaplanowanie wakacji na Wyspach Brytyjskich.

d6yiv37
d6yiv37

Planujesz wakacje za granicą? Kusząca wydaje Ci się perspektywa zwiedzenia British Museum w Londynie? Marzysz o tym, żeby zobaczyć zachwycające krajobrazy północnej Walii, fantastyczne plaże w nadmorskim Brighton, czy Festiwal Glastonbury? Weź udział w kampanii organizowanej przez Brytyjską Centralę Turystyki VisitBritain „Tanie podróżowanie po Wielkiej Brytanii” i zaplanuj niezapomniany wyjazd, idealny na Twoją kieszeń. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na stronie www.ukzamniej.pl.

Kampania „Tanie Podróżowanie po Wielkiej Brytanii”

20 kwietnia ruszyła kampania „Tanie podróżowanie po Wielkiej Brytanii”, organizowana przez Brytyjską Centralę Turystyki VisitBritian. Kampania ma na celu pokazanie Polakom, iż mimo niestabilnego kursu złotówki w stosunku do funta, jest to najlepszy moment na zaplanowanie wakacji na Wyspach Brytyjskich. Dzięki specjalnym ofertom cenowym przygotowanym m.in. przez partnerów kampanii, takich jak easyJet, każdy znajdzie coś odpowiedniego na własną kieszeń. Wystarczy wejść na stronę www.ukzamniej.pl, znaleźć informacje na temat interesującego regionu, a także dane na temat cen hoteli, biletów kolejowych, kart miejskich, czy biletów lotniczych i zaplanować swój wyjazd. Dodatkowo każdy, kto zarejestruje się na stronie i odpowie na kilka prostych pytań, będzie mógł wygrać wycieczkę do Wielkiej Brytanii dla dwojga. Kampania trwa do 30 lipca 2009 r.

Bilet lotniczy od 110 PLN

Planując wyjazd do Wielkiej Brytanii warto w pierwszej kolejności kupić bilet lotniczy. W ramach współpracy z VisitBritain linie lotnicze easyJet, które przyłączyły się do akcji, oferują turystom bilety w cenie od 110 PLN (ok. 400 połączeń do Wielkiej Brytanii). Z lotniska do centrum Londynu można dostać się autobusem easyBys już za 2 funty.

37 000 miejsc noclegowych
Po zakupie biletu i zaplanowaniu trasy wycieczki, trzeba pomyśleć o hotelu. Dzięki wyszukiwarce umieszczonej na stronie www.ukzamniej.pl, użytkownicy serwisu mają dostęp do propozycji ponad 37 000 miejsc zakwaterowania. Można także skorzystać ze specjalnej oferty, którą dla turystów przygotowały sieci: Jurys Inns, a także InterContinental Hotels Group, w skład której wchodzą hotele Crowne Plaza, Holiday Inn i Express, gdzie pokój można wynająć już od 29.95 funtów.

d6yiv37

Tanie podróżowanie

Wszyscy, którzy chcą „powłóczyć się” po Wielkiej Brytanii na własną rękę, mogą skorzystać z oferty Europcar, w ramach której można wynająć samochód już od 21 funtów za dzień. Dla tych, którzy wolą zdać się na brytyjską kolej, BritRail przygotowała specjalne karty BritRailPass, którymi można posługiwać się w pociągach kursujących na wszystkich liniach w całej Wielkiej Brytanii.

Zobacz więcej za mniej

Potrzebujesz inspiracji, żeby zaplanować swój wyjazd? Na stronie www.ukzamniej.pl oprócz praktycznych porad można znaleźć informacje na temat najciekawszych wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższym czasie w Wielkiej Brytanii. A jest w czym wybierać. W maju Walia zaprasza wszystkich miłośników natury na Festiwal Ogrodów (30-31 maja - Garden of Wales Festiwal). W czerwcu (24-26 czerwca) będzie można wziąć udział w Festiwalu Glastonbury, który co roku przyciąga tysiące fanów dobrej muzyki. Ostatni weekend sierpnia natomiast upłynie pod znakiem niezwykle barwnego wydarzenia, jakim jest Notting Hill Carnival, organizowanego w Londynie od 1964. To tylko część z długiej listy wydarzeń specjalnych przewidzianych w tym roku w Wielkiej Brytanii. Dla osób, które planują wziąć udział w najważniejszych letnich festiwalach, takich jak: Bestival (organizowany na wyspie Wight), Big Chill (hrabstwo Hereford), czy Creamfields (Liverpool)
, Stowarzyszenie Niezależnych Festiwali (AIF) przewidziało 20% zniżki.

Opowiedz o swoich przygodach przyjaciołom

Dla wszystkich, którzy będą chcieli dzielić się swoimi wrażeniami z przyjaciółmi, Brytyjska Centrala Turystyki VisitBritain przygotowała wspólnie z Go-SIM specjalną ofertę, w ramach której dzięki międzynarodowej karcie telefonicznej VisitBritain International SIM, będzie można uzyskać aż do 85% zniżki na rozmowy lokalne i międzynarodowe w Wielkiej Brytanii oraz darmowe połączenia przychodzące.

Interaktywna mapa

Planując wyjazd do Wielkiej Brytanii warto także skorzystać z interaktywnej mapy umieszczonej na stronie www.ukzamniej.pl, na której zaznaczone zostały lotniska oraz największe atrakcje turystyczne wraz z informacją na temat odległości, jaką trzeba pokonać, żeby tam dojechać. Ogromną część skarbów Wielkiej Brytanii można odkryć zupełnie za darmo. Szczegóły na stronie WWW związanej z kampanią.

d6yiv37

Gordon Brown zachęca

Kampania „Tanie Podróżowanie po Wielkiej Brytanii” jest jednym z największych przedsięwzięć Brytyjskiej Centrali Turystyki w ciągu ostatnich lat. Jak mówi premier Gordon Brown: „Wielka Brytania to jeden z najbardziej atrakcyjnych przystanków na mapie turystycznej świata, który oferuje bogate dziedzictwo kulturowe, tętniące życiem miasta i malowniczy krajobraz wiejski. Co roku przyjmujemy 32 miliony turystów z zagranicy. Wyspy Brytyjskie były inspiracją dla najwybitniejszych pisarzy i poetów. Z naszego kraju pochodzą pokolenia wybitnych muzyków, pierwszorzędnych projektantów mody, nagradzanych aktorów, a także ikon kultury popularnej, takich jak: Harry Potter, czy James Bond. Wierzę, że kampania zachęci turystów do odkrywania niezliczonej ilości atrakcji, jakie oferuje Wielka Brytania.”

d6yiv37
d6yiv37