Trwa ładowanie...
wolontariusze
25-01-2010 12:50

Tatrzański Park Narodowy poszukuje wolontariuszy

Wolontariuszy na tegoroczny sezon zimowy poszukuje Tatrzański Park Narodowy (TPN). Ochotnicy mają monitorować stoki narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu.

Tatrzański Park Narodowy poszukuje wolontariuszyFot: Jupiterimages
d1oge8p
d1oge8p

Preferowane są osoby posiadające sprzęt skiturowy i umiejące poruszać się na nim w terenie wysokogórskim" - powiedział w sobotę PAP Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. informowanie narciarzy o zasadach obowiązujących na stokach i sprawdzanie, czy nie wjeżdżają oni na tereny nieudostępnione dla działalności górskiej. Wolontariusz musi być przygotowany na przebywanie kilka godzin dziennie w terenie górskim, czasem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Ochotnicy rozpoczną pracę na terenie TPN, gdy warunki atmosferyczne pozwolą na uruchomienie wyciągów w rejonie Kasprowego Wierchu i pojawią się tam pierwsi narciarze. Władze TPN zapewniają noclegi dla ochotników. Wolontariuszem TPN może zostać każdy, kto ukończył 17. rok życia.

Wystarczy wypełnić i przysłać do TPN zgłoszenie, które można znaleźć na stronie internetowej Parku. Akcja Wolontariat dla Tatr jest organizowana od czterech lat i odbywa się dwa razy do roku: w lecie i zimie. W poprzedniej letniej edycji w 2009 roku wzięło udział niemal 170 osób. Idea wolontariatu dla Tatr jest efektem współpracy TPN z amerykańskim Parkiem Narodowym Gór Skalistych, w którym idea wolontariatu jest bardzo silnie zakorzeniona.

(PAP)

d1oge8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oge8p