Trwa ładowanie...
d1yam48

Tłumy nad Morskim Okiem. "Tłok jak na Mount Evereście"

Nad Morskim Okiem można spotkać setki turystów. Powód jest prosty - lato w pełni, czyli w Zakopanem i jego okolicy są tłumy urlopowiczów. Dlatego ci, którzy chcą odwiedzić największe atrakcje w pobliżu stolicy Tatr muszą uzbroić się w cierpliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zdjęciu tłumy "relaksujące się " nad Morskim Okiem
Na zdjęciu tłumy "relaksujące się " nad Morskim Okiem (Facebook.com/Zdzisław Wagner)
d1yam48

W sieci pojawiło się zdjęcie pokazujące tłumy ludzi w pobliżu jednej z najpopularniejszych atrakcji na południu Polski. "Tłok jak na Mount Evereście" - komentują internauci. W takiej gromadzie ciężko o upragniony kontakt z naturą, a tym bardziej odpoczynek. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i mieć ze sobą zapas wody.

Tłumy turystów można spotkać nie tylko nad słynnym jeziorkiem, ale też w drodze prowadzącej do niego. Aby uniknąć tłoku, warto wybierać trasy alternatywne. Szlaki prowadzące nad Morskie Oko z całkowitym pominięciem "asfaltówki", czyli Drogi Oswalda Balzera, rozpoczynają się przy schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Prowadzą przez przełęcze znajdujące się na Orlej Perci (Zawrat, Kozia Przełęcz, Krzyżne), Dolinę Pięciu Stawów Polskich i dalej nad Morskiego Oko przez Szpiglasową Przełęcz lub Świstówkę Roztocką.

d1yam48

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Co warto wiedzieć o Tatrach

d1yam48

Podziel się opinią

Share

d1yam48

d1yam48