Trwa ładowanie...

Tsunami na chińskim basenie. 44 osoby ranne

Baseny ze sztuczną falą to popularna atrakcja wielu aquaparków. Będąc często daleko od morza, możemy poczuć, jak kołysze nas duża, ale jednocześnie bezpieczna fala. Jednak w jednym z chińskim parków wodnych wymknęła się ona spod kontroli, raniąc kilkadziesiąt osób.

Share
Tsunami na chińskim basenie. 44 osoby ranne
Źródło: Youtube.com
d1t6spo

Do groźnego zdarzenia doszło w Parku Wodnym Shuiyun w mieście Longjing, w prefekturze Yanbian w północno-wschodnich Chinach. Urządzenie odpowiedzialne za wytwarzanie fal najprawdopodobniej uległo uszkodzeniu i wywołało falę o maksymalnych rozmiarach.

W sieci dostępne jest nagranie, na którym widać, jak przed wzburzoną wodą uciekają nie tylko osoby pływające w wodzie, ale również ci, wypoczywający nad brzegiem basenu. Nie obyło się bez rannych. Według właściciela obiektu obrażeń doznało ok. 10 osób, ale oficjalne komunikaty mówią o 44 rannych. Trzy osoby znajdują się w szpitalu z powodu złamań kości, a także innych poważnych obrażeń.

Jeden z internautów oskarża Park Wodny Shuiyun o to, że najpewniej jeden z pracowników się upił i ustawił moc fali na maksymalną, wywołując tym istne tsunami. Przedstawiciele obiektu zaprzeczają, uważając takie twierdzenia za bezpodstawne.

d1t6spo

Władze miasta Longjing wydały natomiast oświadczenie, w którym czytamy, że zgodnie ze wstępnymi wynikami śledztwa, incydent został spowodowany przez odcięcie zasilania. Skutkowało uszkodzeniem sprzętu elektronicznego, które kontrolowało wielkość fal. Póki wydarzenie nie zostanie do końca wyjaśnione, basen ze sztuczną falą będzie nieczynny dla odwiedzających.

Właściciele parku wodnego nie wyjawiają również, czy poszkodowanym osobom zwrócono koszt zakupionego biletu, czyli ok. 100 juanów (ok. 55 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t6spo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t6spo
d1t6spo