Trwa ładowanie...

Turyści naruszyli "świętą" plażę w Australii. Zostawili na niej m.in. wielki napis "Poland"

Australijskie media piszą o rozgoryczonych mieszkańcach, żyjących w pobliżu Parku Narodowego Noosa. Grupa turystów utworzyła z kamieni ogromne, w tym wulgarne napisy na położonej na terenie parku plaży. Miejscowi spędzili wiele godzin na porządkowaniu terenu.

Turyści naruszyli "świętą" plażę w Australii. Zostawili na niej m.in. wielki napis "Poland"Źródło: Facebook.com, fot: Dennis Massoud
dbsg9w4
dbsg9w4

Wielu Australijczyków podchodzi bardzo poważnie do tematu "świętych ziem", na których zostali pochowani ich przodkowie. Jednym z takich miejsc jest Noosa National Park, ulokowany we wschodzie części kraju, w stanie Queensland, ok. 140 km od Brisbane.

Gdy lokalne władze zdecydowały się wpuszczać na teren parku turystów, nie bez powodu na głównych szlakach pojawiły się tabliczki z napisami: "Postaraj się, aby po twojej wizycie w tym miejscu nie zostały żadne ślady". Miało to uświadomić podróżnikom, jak ważne jest to dla tamtejszej społeczności miejsce. Niestety turyści przekroczyli - jak to określono - niedopuszczalną granicę.

Australijskie media poinformowały, że grupa turystów zdewastowała plażę Granite Bay, wyciągając granitowe kamienie z liczących tysiące lat formacji skalnych, a następnie tworząc z nich m.in. wulgarne napisy czy takie słowa, jak "Poland". Można zatem domniemywać, że w grupie chuliganów byli także turyści z naszego kraju.

Informacja o czynie obcokrajowców szybko rozniosła się po okolicy. Jeden z mężczyzn, który opublikował zdjęcia na swoim profilu na Facebooku, zebrał grupę 10 ochotników, którzy przez kilkanaście godzin próbowali doprowadzić plażę Granite Bay do porządku.

Portal Fly4free.pl przekazał, że w komentarzach pod artykułami Australijczycy sugerują, że za "skalnym graffiti" stoją przyjezdni z Europy, a ich napisy, zamiast bawić, budzą wielkie zażenowanie. Warto dodać, że w ocenie ekspertów przenoszenie czy nawet odłupywanie kamieni z miejsc, w których się znajdują, grozi wystąpieniem erozji i zagrożeniem dla miejscowego dzikiego ekosystemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbsg9w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsg9w4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj