Trwa ładowanie...

Turyści przesadzają. "Takie zachowanie jest po prostu nie w porządku"

- Myślą, że zapłacili za bilet, to już wszystko im się należy. Takie zachowanie jest po prostu nie w porządku - przyznała w rozmowie z WP Turystka, która zobaczyła innego pasażera wychodzącego z pokładu, nakrytego samolotowym kocem. Co w rzeczywistości podróżni mogą zabierać z samolotów, a czego nie powinni?

Zachowanie niektórych turystów może zaskoczyć (zdjęcie ilustracyjne)Zachowanie niektórych turystów może zaskoczyć (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock
d4lqvfz
d4lqvfz

Kiedy korzystamy z usług tanich przewoźników i latamy jedynie na krótkich trasach, na próżno szukać w samolotach dodatkowych gadżetów dla podróżnych. Jednakże w czasie lotów długodystansowych na pasażerów czekają małe prezenty. Choć słowo "prezenty" nie jest w tym przypadku do końca trafione, bowiem niektóre z akcesoriów są zwrotne.

Wyposażenie w samolocie - co można zabrać?

Linie rejsowe na całym świecie wyposażają pasażerów w różne gadżety. Nierzadko są to słuchawki, poduszki czy koce. W klasach Business i Premium pasażerowie dodatkowo dostają np. kosmetyczki wyposażone w produkty do pielęgnacji czy skarpetki. Ale co z tych rzeczy tak naprawdę można zabrać z pokładu? Zapytaliśmy o to naszego narodowego przewoźnika, po tym, jak czytelniczka wysłała nam zdjęcie pasażera wychodzącego z samolotu z kocem opatrzonym metką "Własność PLL LOT. Nie zabierać z pokładu".

- Kosmetyczki i nasz magazyn pokładowy można zabrać ze sobą do domu lub w dalszą podróż. Pozostałe elementy serwisu należy pozostawić w samolocie po zakończonej podróży - przekazał nam pracownik PLL LOT. Pasażerowie nie muszą długo szukać odpowiedzi, wystarczy, że przeczytają informacje na akcesoriach. Ale jak widać po relacji naszej czytelniczki, to dla niektórych jest niezrozumiałe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zbudowali ją na potrzeby filmu. Dziś to turystyczny hit

d4lqvfz

Kiedy jesienią i zimą decydujemy się na spędzenie urlopu w egzotycznym kraju, amplituda temperatur między miejscem, z którego startujemy, a tym, w którym lądujemy, może wynosić nawet kilkadziesiąt stopni. Wielu decyduje się więc na szybką zmianę garderoby w samolocie, a niektórzy pasażerowie znajdują inne rozwiązanie. Wspomniany samolotowy koc, który według informacji zapisanej na metce, jest własnością przewoźnika.

Taki napis znajduje się na metce każdego z kocy LOTu Archiwum prywatne
Taki napis znajduje się na metce każdego z kocy LOT-uŹródło: Archiwum prywatne

Turyści przesadzają

Nasza czytelniczka, wracając z Dominikany, dostrzegła mężczyznę, który wyszedł z samolotu okryty właśnie owym kocem. - Myślą, że zapłacili za bilet, to już wszystko im się należy. Takie zachowanie jest po prostu nie w porządku. Rozumiem, że mogło mu być zimno, ale chyba wiedział, że po wylądowaniu w Polsce nie będzie dalej takiej temperatury jak na Karaibach - powiedziała nam pani Kasia.

d4lqvfz

- Niby ten koc nie jest drogi, ale gdyby każdy teraz zabrał ze sobą jeden i jeszcze dodatkowo poduszkę, to firma nie byłaby zadowolona i ja wcale się nie dziwię - dodał inny turysta, Tomasz. - Trzeba mieć w sobie trochę kultury. Napisane "nie zabierać" to nie bierzesz i koniec kropka - podsumował mężczyzna w rozmowie z WP.

Zachowanie mężczyzny nie spodobało się innym pasażerom Archiwum prywatne
Zachowanie mężczyzny nie spodobało się innym pasażerom Źródło: Archiwum prywatne

Okazuje się, że podejście przewoźnika do tematu nie jest tak restrykcyjne, jak zdania naszych rozmówców. - W stosunku do naszych pasażerów kierujemy się zasadą wzajemnego zaufania. Ze swojej obietnicy staramy się wywiązywać jak najlepiej, oferując komfortowe podróże i wysoką jakość serwisu pokładowego - dowiadujemy się od przedstawiciela LOT-u.

d4lqvfz

Choć polski przewoźnik darzy swoich klientów zaufaniem, niektórzy mocno je nadwyrężają. Pojawia się więc pytanie, czy korzystnie jest w taki sposób traktować pasażerów, czy lepiej byłoby wprowadzić system respektowanych przez personel pokładowy kar pieniężnych. Co o tym sądzicie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lqvfz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lqvfz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj